Wakacje pełne imprez
access_time 2006-06-23 19:37:50
Prawie 300 propozycji spędzenia wakacji czeka na dzieci i młodzież w Tarnowie. Baseny za złotówkę, nauka wspinaczki sportowej, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, turnieje piłki nożnej - to tylko niektóre oferty. Nowością są m.in "Wakacje z rowerem" -czyli cykl sobotnich zawodów kolarskich dla amatorów w Parku Sanguszków.

Tradycyjnie w Stadzie Ogierów w Klikowej będą organizowane Olimpiady Sportowe.

 

- Nawet jeśli pogoda nie dopisze każdego dnia są propozycje zajęć w halach sprtowych, krytym basenie. Nikt nie powinnien się nudzić - zapewnia Maria Burnagiel z tarnowskiego magistratu, która koordynuje wakacyjną akcję.

 

Przed rokiem kilkadziesiąt tysięcy uczestników zgromadziły wakacyjne imprezy w Tarnowie. - W Polsce niewiele miast proponuje tak bogaty program wakacyjny. Młodzież, która przyjeżdza na lato do Tarnowa z całego kraju zazdrości nam tego - dodaje Burnagiel. Ponadto ponad 1200 osób będzie wypoczywać na półkoloniach, które przygotuje 13 szkół. Organizatorzy zapewniają na nich opiekę od 7:00 do 16:00, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek.

 

Program jest bogaty od pływania w basenach, wspinaczki sportowej, tenisa ziemnego po strzelectwo sportowe, gry i zabawy rekreacyjne w Wakacyjnej Olimpiadzie Sportowej, przejażdżki konne w Stadzie Ogierów w Klikowej czy w końcu wycieczki krajoznawcze oraz zajęcia plastyczne, komputerowe.

 

Rodzice za jeden turnus zapłacą tylko 70 zł. Co ważne uczniowie z rodzin najuboższych mogą liczyć, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sfinansuje półkolonie.

 

Cały program opracował Referat Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa. Koszt zorganizowania imprez wyniesie 316 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A