Unia bez dwóch zawodników
access_time 2006-08-02 12:45:13
Tarnowskie Jaskółki do grona kontuzjowanych mogą doliczyć dwóch zawodników. Najpierw koniec kariery i definitywne zaprzestanie startów na torach żużlowych ogłosił Tony Rickardsson, a tymczasem wczoraj w zawodach w Hallstavik obojczyk złamał Janusz Kołodziej.
    Kontuzje w tym sezonie szczególnie trapią tarnowski zespół. Świat obiegła wczoraj informacja, że Tony Rickardsson, 6-krotny mistrz świata, wycofuje się definitywnie z rozgrywek. W wypowiedzi zamieszczonej na jego oficjalnej stronie (www.rickardssonracing.com) poinformował swoich fanów, że ze względów zdrowotnych musi zrezygnować z dalszej jazdy na żużlu: "Moje ciało odmawia mi posłuszeństwa i muszę go słuchać. Ostatni upadek nie był taki groźny, a jednak nadal czuję się źle, więc co mogło by się stać, gdyby przydarzyła mi się kolejna kontuzja? Zgodnie z planem wystąpię w dwóch zawodach, najpierw w Polsce i na koniec w Aveście, w Szwecji. To da mi wystarczająco dużo czasu, aby zregenorować siły, a same zawody na szczęście nie będą tak zacięte jak zwykle".

    Wygląda więc na to, że sympatycznego Szweda zobaczymy już tylko na pożegnalnych zawodach w Tarnowie, gdzie ma mu zostać wręczony tytuł honorowego obywatela  miasta Tarnowa.

    Niestety kontuzji uległ drugi z czołówki naszych zawodników. Podczas ligowego meczu w Hallstavik upadł na tor Janusz Kołodziej. Jak się później okazało złamał obojczyk. Obecnie jest w trakcie powrotu do kraju, gdzie ma zapaść decyzja o dalszym leczeniu.


%%br%%mat
Komentarze...