Dyskotekowicze pod lupą
access_time 2006-08-03 12:25:46
Tarnowska policja rozpoczęła nową akcję związaną z bezpieczeństwem młodzieży wracającej z dyskoteki. Akcja ma na celu monitorowanie i kontrolę uczestników dyskotek po jej zakończeniu. Została zapoczątkowana w Żukowicach. Jeśli będzie taka potrzeba akcja będzie prowadzona przez cały rok.

Kontrolowani są nie tylko kierujący pojazdami, ale też piesi. Policja chce szybko i odpowiednio reagować na zachowanie młodzieży, szczególnie na przejawy naruszania prawa. Akcja ma charakter skoordynowanych działań służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego.

 

 hspace=O konieczności przeprowadzenia takich działań świadczy rozpoznanie dzielnicowych i sygnały społeczeństwa dotyczące naruszania ładu i porządku publicznego. Młodzież wracająca z dyskotek niejednokrotnie dopuszczała się niszczenia mienia publicznego - dewastowała przystanki autobusowe, łamała znaki drogowe i niszczyła pojazdy.

 

"Chodzi również o posiadanie narkotyków i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - informuje Olga Żabińska z zespołu prasowego KM Policji w Tarnowie. W obrębie danej dyskoteki pojawi się partol policyjny, nie tylko umundurowany, ale też nieumundurowanych. Wszystkie osoby, które wracają z dyskotek, z uwzględnieniem tych grup, które się zachowują agresywnie będą objęte opieką tego patrolu".

 

Akcję zapoczątkowano w Żukowicach. Trwała 8 godzin i zaowocowała kontrolą ponad 80-ciu pojazdów, wylegitymowaniem 29 osób, zatrzymaniem dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Jedna osoba została przewieziona na izbę wytrzeźwień, nałożono 9 mandatów karnych, zatrzymano jedno prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne. Poza tym właściciele kilkunastu samochodów pozostawili swoje pojazdy pod dyskoteką i pieszo udali się do domu. Taka akcja będzie kontynuowana w całym powiecie.

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A