Nanorewolucja-nanotechnologia
access_time 2006-07-13 13:54:18
Profesor Renugopalakrishnan z Harvard Medical School w Bostonie, na Międzynarodowej Konferencji Nanonauki i Nanotechnologii w Brisbane (Australia) zaprezentował swoje niezwykłe, biotechnologiczne odkrycie.

Jest nim białko, które dzięki odpowiednim modyfikacjom może posłużyć przy produkcji płyt DVD nowej generacji, których potencjał pozwoli zmieść z rynku Blue-Ray i HD DVD. Kolejna pseudorewolucja? Nie tym razem, bo czym jest pojemność 50GB przy tysiąckrotnej przewadze 50TB, jaką może zapewnić nowa technologia. Jednak to w dalszej przyszłości, gdyż ta najbliższa zaoferuje nam najprawdopodobniej pojemności od 1TB.


 

 

Światłoczuła proteina okazuje się mieć jedną wadę - trwałość, która wynosi kilka lat, jednak w okresie swej zdatności okazuje się być jednym z najstabilniejszych i najpewniejszych rozwiązań tego typu. Technologią zainteresowało się momentalnie japońskie przedstawicielstwo firmy NEC, która zaprojektowała już na jej bazie urządzenie przenośne USB i ogłosiła, że jego komercjalizacja nastąpi w przeciągu 12 miesięcy. Co ważniejsze, poczyniła ona również starania w kierunku wyprodukowania wspomnianych nośników, które planuje wykorzystać w produkcji za ok. 18 do 24 miesięcy. Głównymi sponsorami badań były rządy USA i państw UE, instytuty naukowe oraz prywatne przedsiębiorstwa.

 

></p></table>                    <!-- <span class= -->

Komentarze...