Potoki niszczą drogi
access_time 2006-04-24 11:19:06
Koszty remontów dróg, których konieczność spowodowana jest nieuregulowaniem potoków przepływających przez powiat tarnowski sięga kilkuset tysięcy złotych rocznie. Powodem taki strat jest to, że z reguły niegroźne rzeczki, w przypadku obfitych opadów gwałtownie przybierają na sile i wylewają na biegnące obok nich ulice.
    Brzegi potoków od lat nie były wzmacniane, potoki ciągle się zatykają się i zamiast płynąć swoim korytem, systematycznie "zabierają" nawierzchnie z dróg - mówi Mirosław Banach z zarządu powiatu tarnowskiego.

    Ponieważ do tej pory sytuacja w powiecie tarnowskim nie wzbudzała odpowiedniego zainteresowania władz Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, władze powiatu postanowiły zaapelować do tej instytucji z prośbą o dokładne rozpatrzenie ich wniosku.
 - Będziemy prosić, aby uregulowano w pierwszej kolejności te, które robią najwięcej szkód - podkreśla M. Banach. Chcemy, aby samorząd wojewódzki wywarł nacisk na MZMiUW i doprowadził do zwiększenia nakładów na regulację potoków.

    W związku z posiedzeniem Sejmiku Województwa Małopolskiego, sprawa ta zostanie poruszona na komisji ochrony środowiska i gospodarki wodnej w najbliższy czwartek.

%%br%%


Komentarze...