Kto da pieniądze?
access_time 2006-04-21 15:11:10
Wczoraj, podczas posiedzenia zarządu województwa małopolskiego w Krakowie, doszło do ustaleń dotyczących finansowania Mościckiej Fundacji Kultury. W spotkaniu uczestniczył także Prezydent Miasta Tarnowa Mieczysław Bień.

Zgodnie z podjętymi decyzjami, MFK już wkrótce stanie się wojewódzką instytucją kultury, utrzymywaną głównie z pieniędzy Marszałkowskich.

 

- Nie oznacza to, że Miasto nie będzie uczestniczyć w finansowaniu MFK – mówi Prezydent – pozostaniemy prawdopodobnie współwłaścicielem terenu MFK-i.

 

Prezydent podkreśla, że dzięki wsparciu Marszałka możliwa będzie realizacja wielu przedsięwzięć kulturalnych, które dziś z konieczności prowadzone są w ograniczonej formie.

 

- Już od dłuższego czasu staraliśmy się o takie właśnie rozwiązanie – dodaje Prezydent – mam nadzieje, że przed wakacjami uda się go wreszcie sfinalizować.

 

Trwają już prace nad przygotowanie listu intencyjnego w tej sprawie. Prawdopodobnie do podpisania stosownych umów dojdzie na przełomie maja i czerwca, zaś w lipcu MFK przejdzie pod zarząd Marszałka.

Komentarze...