Udało się pozyskać środki na wydarzenia kulturalne
access_time 2006-04-21 09:01:53
Dzięki złożeniu wniosków do różnych instytucji wspierających rozwój kultury, udało się pozyskać dodatkowe środki na niekiedy bardzo wyjątkowe cele. Urząd Miasta oraz miejskie instytucje kulturalne złożyły swoje projekty m.in. do Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, różnych funduszy, organizacji i strultur unijnych.
    Dzięki takiej postawie ludzi skupiających się na rozwoju regionalnym, przyszły rok zapowiada się bardzo optymistycznie. Bardzo przychylnie ustosunkowano się do propozycji zamieszczonych w projektach, głównie dzięki ich randze i rozmachowi, z jakim zostały zaprojektowane.

    Tarnowska Nagroda Filmowa, która w tym roku wręczana będzie po raz 20, może liczyć na dofinansowanie rzędu 50 tys zł z samego Ministerstwa, drugie tyle, zostanie przekazane  z Instrytutu Filmowego w Warszawie. Nie pozostawiono bez pomocy także X Festiwalu Komedii Talia, który 115 tys zł otrzyma od Ministerstwa i Urzędu Marszałkowskiego. Na tym nie kończy się pomoc dla Tarnowskiego Teatru. Dodatkowe fundusze zostaną skierowane na program edukacyjny "Akademia Antyczna" 25 tys zł oraz 120 tys na zrealizowanie "Upadku kamiennego domu"  - Roman Branstaetter. Sztuka została dofinansowana ze środków Polskich Wydawnictw Audiowizualnych.

    Wzbogacony zostanie również księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na ten cel przeznaczono z Urzędu Marszałkowskiego 80 tys. zł. Mimo sporej kwoty, biblioteka liczy na więcej pieniędzy, tym razem przeznaczonych na działalność podstawową. Program "Wokół człowieka - zgodnie z ustawą równych szans" realizowany przez BWA Galerię Miejską otrzyma w tym roku dofinansowanie w kwocie 90 000 zł.  Środki na ten cel pochodzić będą z Ministerstwa Kultury.

    Na rozpatrzenie czekają również pozostałe wnioski. Decyzja ma dotyczyć między innymi takich projektów jak "Teatralny Festiwal Jesienny", Jubileusz 70-tych urodzin ks. prof. dr hab. Michała Hellera "Wszechświat w Tarnowie" a także "Spotkanie Kultur Tarnów 2006" - Dni Tarnowa.

%%br%%mat
Komentarze...