Happening na tarnowskim Rynku
access_time 2006-04-20 11:26:51
To już kolejny happening przygotowany na tarnwoskim Rynku. Ostatni związany był z rocznicą nadania Tarnowowi praw miejskich. Tym razem mieszkańcy będą świadkami inscenizacji, w kótrej Jan Szczepanik uratuje życie królowi Hiszpanii. Już w najbliższy piątek - 21 kwietnia o godzinie 14.00.

Na starówce zaprezentowany zostanie zamach na króla Alfonsa XIII. Króla uratowała tkanina kuloodporna wynaleziona przez Jana Szczepanika - polskiego "Edisona" związanego z Tarnowem. Na ulicach miasta rozdawana będzie specjalna gazeta "Wiadomości tarnowskie" stylizowana na czasopismo wydane w latach 20-tych ubiegłego wieku. Na rynku pojawi się także sam Jan Szczepanik. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z prekursorem telewizji, twórcą kolorowej fotografii. Początek spotkania z historia na rynku około 14:00.

 

Organizatorem imprezy jest tarnowski magistrat - Referat Promocji Miasta, tarnowski teatr i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im J. Szczepanika.

 

Piątkowy happening to kolejny element obchodów Roku Szczepanika przypadającego na 80 rocznicę jego śmierci. W piątek rozpoczną się o 9:30 msza św. w Katedrze, O 10:30 - odsłonięcie popiersia Jana Szczepanika na Starym Cmentarzu przy grobowcu  Doliwa-Dzikowskich, gdzie pochowany jest Szczepanik o 11:30 uroczystości przygotowany przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im J. Szczepanika przeniosą się do tarnowskiego teatru.

 


Komentarze...