Niespokojne gimnazjum
access_time 2006-04-04 17:17:05
W jednym z gimnazjów w podtarnowskiej miejscowości - policja nie ujawniła jej nazwy - jedenastoosobowa grupa uczniów w wieku od 14 do 16 lat dopuściła się licznych rozbojów i wymuszeń rozbójniczych na rówieśnikach. Młodociani przestępcy czuli się bezkarni przez rok.


W końcu kres ich działalności położyli funkcjonariusze z Komisariatu Tarnów Zachód, przy współpracy nauczycieli gimnazjum i rodziców. Ustalono, że gimnazjaliści, zastraszając pobiciem, a nawet bijąc, zabierali ofiarom telefony komórkowe i drobne kwoty pieniężne. Poszkodowani czasem byli przymuszani do tego, by pieniądze przynosić na drugi dzień.

 

- Młodzi przestępcy, uczniowie w wieku od 14 do 16 lat, nie byli zorganizowani, nie mieli przywódcy, ale wzajemnie wspierali się w swym przestępczym działaniu - mówi Andrzej Sus, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Jak wykazało dochodzenie, grupa w różnych składach osobowych dokonywała również kradzieży i włamań do prywatnych obiektów w swoich miejscowościach. Zabierane były głównie przedmioty metalowe, sprzedawane później w punktach skupu złomu.

 

Gimnazjalistom spod Tarnowa udowodniono 21 różnych czynów kryminalnych. Nie byli oni w stanie podać motywów swego postępowania; niektórzy twierdzili, że nie mieli świadomości, że wskutek swoich czynów wchodzą na drogę przestępstwa.

 

(ziob)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

Komentarze...