''Nie lękajcie się''
access_time 2006-04-01 11:40:12
W sobotę w Mościckiej Fundacji Kultury wystąpi Orkiestra Kameralna "Camerata Impuls" z Katowic. Koncert, którego inicjatorem jest prezes Mościckiej Fundacji Kultury - Maciej Duda - rozpocznie się o godz. 21.37. Godzina i tytuł "Nie lękajcie się" kojarzą się każdemu Polakowi z Ojcem Świętym. Artyści oddają hołd Wielkiemu Rodakowi. Dla cCzytelników mamy zaproszenia. Szczegóły pod nr. tel. 621-35-20, redakcji "Dziennika", przy ul. Legionów 2 w godz. 10 - 10.30.

Orkiestra Kameralna "Camerata Impuls" założona została w 1992 roku przez studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół brał udział w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach, dokonał wielu nagrań m. in. dla TVP Katowice, Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, Radia Katowice.

 

Orkiestra wydała płyty. Jeden z utworów kompaktu "Angelus Mortis" wykorzystany został jako ścieżka dźwiękowa w filmie "W krainie orła białego". Kolejna płyta to "Grieg, Wennig, Respighi". Zespół brał udział w realizacji materiału dźwiękowego do płyty kompaktowej "Pozłacany warkocz" K. Gaertner.

 

Do udziału w koncertach "Cameraty" zapraszani są w charakterze solistów wybitni polscy i zagraniczni muzycy - m.in. Shinnik Hahm, Marek Kudlicki, Susan Thorp, Konstanty Andrzej Kulka, Kaja Danczowska, Grażyna Brodzińska. Zespół posiada w swym repertuarze około 200 pozycji, w tym szereg opracowań muzyki rozrywkowej, realizuje też koncerty dla dzieci i młodzieży połączone z warsztatami plastycznymi. Orkiestra pracuje pod dyrekcją Małgorzaty Kaniowskiej - absolwentki wydziału teorii, kompozycji i dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

W Tarnowie, w I rocznicę śmierci Ojca Świętego artyści wykonają utwory W. A. Mozarta: "Motet", "Ave Verum"- D-dur i "Requiem" D-moll. Wystąpi chór i soliści: Ewa Biegus-sopran, Agata Kobierska-alt, Maciej Komandera-tenor, Bogdan Kurowski-bas.

Koncert organizowany jest przy współpracy z parafią NMP Królowej Polski w Tarnowie, honorowy patronat objął biskup tarnowski Wiktor Skworc.

 

(Kis)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

 

Komentarze...