Unia Tarnów - RKM Rybnik – zapowiedź
access_time 2006-05-18 16:03:32
Już w niedzielę 21 maja o godzinie 19.00 dojdzie do kolejnego pojedynku Unii Tarnów na własnym torze. Rywalem tarnowskich Jaskółek będą Rekiny z Rybnika. Jest to starcie ekip z dwóch całkowicie przeciwstawnych biegunów, dlatego zwycięzca meczu już teraz jest praktycznie przesądzony.
    RKM wszedł do Ekstraligi „kuchennymi drzwiami” i jego skład mocą rażenia zdecydowanie odbiega od pozostałych ligowców. Krajowi zawodnicy rybnickiej drużyny oprócz juniorów, szczególnie Patryka Pawlaszczyka, spisują się bardzo słabo, a przodują w tym Zbigniew Czerwieński i Roman Chromik. Tegorocznym liderem RKM’u wydaje się być duża niespodzianka polskiej Ekstraligi, Martin Smoliński, który jak na razie jeździ bardzo dobrze i zdobywa najwięcej punktów dla rybniczan. Jednak jeden zawodnik meczu nie wygrywa. Ślązacy na pewno będą chcieli zaprezentować się w tym meczu jak najlepiej, przypominając sobie, jak kilka lat temu w I lidze prowadzili z gospodarzami wyrównaną walkę.

    Skład Unii na ten mecz ulegnie najprawdopodobniej kilku przetasowaniom. Przede wszystkim z numerem 13 wraz z juniorem Kamilem Zielińskim pojedzie Janusz Kołodziej, a Marcin Rempała po raz kolejny będzie jeździł jako rezerwowy. Tym razem z numerem 2 w parze z Tomasz Gollobem wystąpi Stanisław Burza, który mimo wcześniejszych zapowiedzi, wróci na to spotkanie do Tarnowa. Kolejnym zaskoczeniem jest debiut  Lukasa Drymla. Będzie to debiut Czecha przed tarnowską publicznością. Miejmy nadzieję, że zaprezentuje się dobrze i walnie przyczyni do zwycięstwa nad Rekinami. Mecz ten jest na pewno szansą  dania większej ilości jazdy mniej objeżdżonym juniorom Jaskółek czyli Kamilowi Zielińskiemu i Maciejowi Ciesielskiemu. Ich kilka biegów w meczu ligowym na pewno zaprocentuje w przyszłości.

    Z całym szacunkiem dla rywala mecz ten nie powinien być dla Unii jakimś trudnym bojem, ale solidnym treningiem przed kolejną fazą sezonu. Oby tylko pogoda, jak to miało miejsce we wcześniejszych meczach, nie odebrała atutu własnego toru tarnowskim jeźdźcom.

Awizowane składy

RKM Rybnik:
1. Renat Gafurov
2. Roman Chromik
3. Roman Povazhny
4. Zbigniew Czerwiński
5. Rafał Szombierski
6. Patryk Pawlaszczyk

ŻSSA Unia Tarnów:
9. Tomasz Gollob
10. Stanisław Burza
11. Jacek Gollob
12. Lukas Dryml
13. Janusz Kołodziej
14. Kamil Zieliński

Początek meczu: 19.00 (bramy otwarte od godziny 17.00)
Sędzia: Józef Piekarski

%%br%% Leszek Kumor
Komentarze...