Nocne zwiedzanie Ratusza
access_time 2006-05-17 18:29:54
Z 19 na 20 maja odbędzie się kolejna edycja "Nocy Muzeów". Tego dnia większość placówek muzealnych Europy (i nie tylko) otworzy swoje obiekty wieczorem – w godzinach od 19-ej do 1-ej po połnocy. Tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza mieszkańców do zwiedzania Ratusza, posłuchania opowieści o Ratuszu i wielu innych atrakcji.

Muzeum Okręgowe włączyło się w europejską akcję. To niepowtarzalna okazja obejrzenia nie tylko Ratusza, ale też wieży Ratusza. Z wieżą związana jest historia dwóch strażaków, którzy zginęli tam w latach 30-tych ubiegłego wieku. Pracownicy Muzeum pracujący czasami do póżnych godzin nocnych twierdzą, że z wieży dochodzą dziwne odgłosy. Może to duchy strażaków?

 

Zwiedzanie Ratusza jest bezpłatne. Za wyjście na wieżę Ratuszową trzeba będzie już zapłacić - 10 zł. Warto jednak skorzystać z okazji i samemu sprawdzić czy rzeczywiście opowieści o wieży sż prawdziwe. Nie wszyscy będą mogli skorzystać z tej atrakcji, prawdopodobnie na górę będą wchodzić 5-osobowe grupy, co pół godziny.

 

To nie koniec niespodzianek. Będzie również możliwość przymierzenia zbroi rycerskiej czy zamówienia pamiątkowego portretu w stylu sarmackim.

 

Szykuje się więc noc atrakcji, i jak zapowiadają organizatorzy, jeśli tarnowianie będą zainteresowani to godziny otwarcia ulegną wydłużeniu.

 

 

 

 

 


Komentarze...