Podpisy pod Tośkiem - kibice mogą pomóc
access_time 2006-05-16 14:08:43
Na prośbę wielu kibiców w najbliższą niedzielę podczas spotkania żużlowców Unii Tarnów z zespołem z Rybnika będą zbierane podpisy pod wnioskiem, aby honorowym obywatelem Tarnowa został Tony Rickardsson.
Podpisy będą zbierane przed spotkaniem w pomarańczowym namiocie "Media Obsługa" ustawionym obok wejście na Stadion Miejski od strony dworca kolejowego w Mościcach. Dodatkowo na terenie stadionu kilka osób będzie chodzić z listami.

Zbieranie miało być już zakończone, ale miłośnicy czarnego sportu, którzy złożyli swój podpis zaproponowali, by przedłużyć akcję.

Teraz także każdy może włączyć się aktywnie w zbieranie podpisów. Formularz można pobrać z tarnow.pl. Wypełnione listy przyjmowane są w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa (ul. Mickiewicza 2, 2 piętro, pokój 231 i 232). Są również nagrody dla osób pomagających w zbieraniu listy. Za każde dwie listy z podpisami - czyli 50 podpisów czekają miejskie gadżety. Do wyboru jest tarnowska koszulka, kubek albo smycz tarnowska. Ponadto osoba, która przyniesie najwięcej podpisów wygra limitowaną koszulkę z Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu - Tarnów 2005 z autografem mistrza Janusza Kołodzieja. Tony Rickardsson właśnie Janusza Kołodzieja uważa za żużlowca, który wkrótce może być jego następcą i być w światowej czołówce sportowców.

Tarnowscy kibice kilka miesięcy temu rozpoczęli zbierania podpisów. Prezydent Tarnowa Mieczyław Bień zapowiedział, że będzie popierał te starania. Ostateczna decyzja zależy od tarnowskich radnych. Na razie zebrano kilkaset podpisów. Przypomnijmy, że sześciokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu rozpoczynał swoją wielką karierę w latach 90-tych właśnie w Tarnowie. Od 3 lat znowu jeździ w barwach jaskółek. Ten sezon jest jego pożegnalnym, bo "idzie" na sportową emeryturę. Tony Rickardsson podkreśla, że Tarnów i zespół Unii są mu szczególnie bliscy.

za www.tarnow.pl

%%br%%
Komentarze...