Świadkowie bici i zastraszani
access_time 2006-04-27 00:44:21
Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej KM Policji w Tarnowie udowodnili pięciu młodym mieszkańcom miasta 137 czynów przestępczych polegających na rozprowadzaniu narkotyków. W sprawie występuje kilkunastu świadków; część z nich twierdzi, że byli zastraszani oraz bici przez osoby z tą sprawą związane.

W związku z rozprowadzaniem narkotyków policjani zatrzymali 5 osób w wieku 16-18 lat, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przez ponad rok zaopatrywali w marihuanę i amfetaminę swoich kolegów oraz mieszkańców jednego z osiedli. Cała piątka mieszka w rejonie ul. Klikowskiej.

 

- Dotarliśmy do kilkunastu świadków, którzy potwierdzają, że nabywali od tych osób narkotyki - informuje Andrzej Sus, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Prokuratura już sporządza akt oskarżenia, ale ostatnio zatrzymaliśmy jeszcze trzy inne osoby w wieku 17 i 18 lat (w tym podejrzanego o narkotykową dilerkę) które bijąc i grożąc chciały wpłynąć na zeznania świadków. Używano do tego również internetu i telefonów.

 

Stosowanie przemocy i groźby bezprawnej w stosunku do świadka jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do 18-latka, który ma już wyrok w zawieszeniu za rozbój, sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

 

(zioB)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...