Wykład o polskich zamkach
access_time 2006-04-27 00:40:00
30.04 o godz.16.00. w Piwnicy TCK odbędzie się kolejny wykład dr Adama Wójcika z cyklu „Gdzie Król Jegomość bywać raczył – opowieść o polskich zamkach – rezydencjach królewskich i magnackich – o życiu codziennym i odświętnym dworu królewskiego w Polsce.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych słuchaczy niedzielnych wykładów dr Wójcika oraz zachęcamy te osoby, które interesują się historią, sztuką, architekturą, a jeszcze nie były tych spotkaniach, poświeconych historii polskich zamków i życiu dawnych władców. Kolejne dotyczą warszawskich rezydencji królewkich, zamków królewskich i innych zamków małopolskich.

 

Wykłady odbywają się o godz.16.00 w Tarnowskim Centrum Kultury – w ostatnią niedzielę miesiąca. Odczyty są bogato ilustrowane przeźroczami, trwają około 1,5 godz. Wstęp wolny.

 

Dr Adam Wójcik istoryk sztuki – muzeolog, specjalista w zakresie historii architektury i konserwacji zabytków. Od początku pracy zawodowej i społecznej często prowadzi wykłady, odczyty i gawędy historyczne, cieszące się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Jest inicjatorem Czwartkowych Spotkań Muzealnych w Bochni (wyróżnionych ostatnio nagrodą Sybilla wśród polskich wydarzeń muzealnych), Narodowych Dni Niepodległości w Tarnobrzegu oraz Czwartkowych Wieczorów Zamkowych w Dzikowie. Dotychczas opublikował 60 książek i katalogów towarzyszącym wystawom muzealnym z zakresu historii i sztuki polskiej oraz tradycji narod.

 

 

 


Komentarze...