Przegrali z Mielcem
access_time 2006-02-06 08:32:35
W minioną sobotę tarnowscy szczypiorniści zmierzyli się z nieco wyżej klasyfikowaną Stalą Mielec. Mimo, iż z pierwotnych założeń w spotkaniu miało nie wystąpić aż pięciu zawodników z podstawowego składu, to 3 z nich było zdolnych do gry. Mimo to Unia poległa na własnym parkiecie 27:35. W rundzie rewanżowej nie udało się zespołowi tarnowskich Jaskółek wygrać jeszcze ani jednego spotkania.
    Początek meczu nie należał do najlepszych w wykonaniu tarnowskich zawodników. Dużo niepotrzebnych strat i słaba postawa w obronie sprawiły, że w tej części zawodów błyszczeli goście i nie pomógł nawet doskonale tego dnia spisujący się Maciej  Wieczorek. Błyszczeli zarówno grą w ataku, gdzie udawało się zakończyć większość wyprowadzanych akcji, jak i zagrywkami w formacji obronnej, nie pozwalając Biało-Niebieskim na odrabianie strat.
    Dopiero po około 10 minutach gry do walki przystąpili nasi zawodnicy, szybko i skutecznie odrabiając straty z 6 do 1 bramki. Niestety. Brak konsekwencji w prowadzeniu gry, słaba postawa tarnowskiego kołowego sprawiły, że na koniec połowy wynik brzmiał 12:17.

Niestety w drugiej połowie nie przyszło oczekiwane odrodzenie się chęci walki w zawodnikach Unii. Strata stopniowo się powiększała, niekiedy sięgając ponad 10 pkt i nic nie wskazywało na możliwy remis. Sama dobra końcówka nie wystarczyła, aby cokolwiek jeszcze uszczknąć ze zdobyczy rywali. Końcowy wynik 27:35 na pewno nie może zadowalać i jest sporą porażką. Oddala się perspektywa walki o miejsca w czołowej czwórce, a i coraz ciężej będzie utrzymać 4 lokatę.