Człowiek Horyzontu i jego uczeń
access_time 2006-03-30 14:43:04
Kto jest mądrzejszy - mistrz czy uczeń? Czy tylko uczeń uczy się od mistrza? Czy tylko mistrz zaskakuje ucznia? Kim są duety z programu radiowego "Horyzonty Małopolski". Już w piątek w Tarnowskim Centrum Kultury poznamy sobotnich dyskusji. O godzinie 19.30 rozpocznie się finał II edycji programu.

W kolejnej edycji radiowego programu „Horyzonty Małopolski” emitowanego na antenie RDN - MAŁOPOLSKA wzięli udział pasjonaci  hspace=historii, pantomimy, jazzu, karate, gór, języka angielskiego oraz teatru Kantora, projektanci ubioru, archeologowie, filmowcy, animatorzy kultury oraz kucharze i wodzireje. Od września do listopada 2005 w każda sobotę o 13.10 mistrz i uczeń spotykali się w programie twarzą w twarz i opowiadali o swoich pasjach, dyskutowali ze sobą, próbowali udowodnić, kto jest mądrzejszy „jajko czy kura”.

Program dedykowany jest tym, którzy jeszcze nie odkryli w sobie pasji i poszukującym autorytetów. Podczas piątkowego wieczoru mistrzowie swoim „horyzontalnym” uczniom wręczą specjalne odznaki - symbole Człowieka z Horyzontem.

W piątek 31 marca w piwnicach TCK o godzinie 19.30 prowadząca radiowy program Agnieszka Poliwka zaprezentuję tym razem na żywo horyzontalne duety.  Tych, których dotąd słyszeliśmy na antenie, teraz będzie można zobaczyć. W gronie wybrańców znaleźli się: Maciej Małozięć i Antoni Sypek (historia), Jakub Ziemirski i Jacek Kucaba (projektowanie, moda), Kaja Głomb i Agnieszka Kukułka (archeologia), aciej Karkosza i Tadeusz Koniarz (film), Martyna Zgłobisz i Barbara Poręba (pantomima), Rafał Stępień i Wacław Smoliński (jazz), Kamila Płoskoń i Krzysztof Miklaszewski (teatr Kantora), Michał Madura i Tomasz Kapturkiewicz (animacja kultury), Angelina Pochroń i Wiesław Gwizd (karate), Arkadiusz Boryczka i Leszek Błachuta (góra), Paulina Starostka i Agnieszka Lisińska (język angielski), Monika Golonka i Wojciech Wołosowski (kulinaria), Mariusz Niedziałkowski i Lila Sztyler (wodzireje).

Na zakończenie wieczoru zagra zespół EAST END: Grzegorz Racoń - śpiew, gitara, Paweł Nieć - gitara, Jarosław Wygoda - instrumenty klawiszowe, Marek Czechowski - gitara basowa, Adam Leśniak - instrumenty perkusyjne.

Serdecznie zapraszamy.

Komentarze...