Wygrana z Bydgoszczą
access_time 2006-03-09 12:54:10
Tarnowska drużyna koszykarska zmierzyła się w dniu wczorajszym z Astorią Bydgoszcz. Mecz zapowiadał się na bardzo emocjonujący, dlatego, że Unia nadal walczy o możliwość gry w fazie play-off, Astoria zaś jest wysoko w tabeli i na swoim parkiecie jest szczególnie groźna. Na szczęście "Jaskółki" pokonały rywali 74:85
    Zwycięstwo to nie przyszło jednak łatwo. mimo, że od samegpo początku tarnowska drużyna narzuciła swój styl gry gospodarzom i starała się nie oddawać zdobytej przewagi aż do końca meczu. Wyśmienitą postawę zaprezentował nowy rozgrywający Unii, Serb Bojan Milosevic, który w całym spotkaniu zdobył aż 18 asyst i 5 punktów.

    W tarnowskim zespole tego dnia składało się niemal wszystko. Większość zagran po prostu wychodziła w taki sposób, że późniejsze zdobywanie punktów było tylko formalnością. Zupełnie inaczej było natomiast u naszych przeciwników. Bydgoszcz kompletnie się pogubiła i poza niewielkim epizodem, praktycznie nie miała nic do powiedzenia w trakcie gry. W pewnym momencie sytuację nieco podratował Chyliński, który ze wszystkich sił próbował udowodnić, że jeszcze da się w tym meczu coś ugrać i nie wolno rozkładać rąk. Swoją postawą miło zaskoczył wielu sympatyków, nie tylko bydgoskiego kosza.
    W Unii swoje "grosze" dorzucili doskonale tego dnia spisujący się Majchrzak, Morgan i Żurawski. Astoria nie zachwycała, ale dobrymi zdobyczami punktowymi mogą pochwalić się Davis, Ellis i wspomniany już Chyliński.

    Tym zwycięstwem realnie przedłużone zostały nadzieje na wywalczenie prawa gry w play-off. Miejmy nadzieję, że fatalnyh początek sezonu nie przyczyni się do końcowej porażki. Po tej kolejce Jaskółki są na 12 pozycji z 29 punktami. Do lidera tracą aż 10 punktów.


%%br%% mat
Komentarze...