Złe warunki w tarnowskich autobusach - to się zmieni!
access_time 2006-03-03 01:00:41
Klienci tarnowskiego ZKM, podróżujący autobusem linii 6 od dłuższego już czasu głośno sygnalizują swoje oburzenie. Powód? Za mało autobusów, za rzadkie kursy, za dużo pasażerów! Jak to się mogło stać?

 hspace=Dawniej tak nie było. Od września 2005 władze ZKM znacznie przedłużyły trasę linii 6 – teraz autobusy docierają także do Pawęzowa, Śmigna, a nawet do  Lisiej Góry! Oczywiście – liczba autobusów zmianie nie uległa.

 

- Bardzo denerwuje mnie codzienna jazda do pracy i z powrotem – skarży się pani Halina, mieszkanka dzielnicy Krzyż- autobusy są zawsze tak przepełnione, że ludzie ciągle wpadają na siebie, popychają i duszą się, nie wymagam miejsc siedzących, chcę tylko jechać do pracy w ludzkich warunkach. Tutaj czuję się jakby mnie wieźli do Oświęcimia.

 

To tylko jeden z wielu głosów domagających się natychmiastowych zmian. - W roku szkolnym jeżdżę na bilecie ulgowym, pięciomiesięcznym, za który zapłaciłam 123 zł  - mówi 17-letnia Ania – kiedy rano czekam na autobus, nigdy nie mam pewności, czy się do niego zmieszczę i dojadę do szkoły na czas. Szóstka jest tak przepełniona, że zwykle stoję zgnieciona na schodku, tuż obok drzwi. Podróż jest koszmarna. Jako klient ZKM czuję się oszukana – zapłaciłam dużo pieniędzy i domagam się normalnych warunków jazdy. Bo to, co się tutaj dzieje, nie jest na pewno normalne.

 

To, że ludzie z miejscowości poza Tarnowem mogą dojeżdżać do centrum jest na pewno dobrym pomysłem, ale,  jak widać nie do końca przemyślanym. Skoro liczba pasażerów powiększyła się kilkakrotnie, może należałoby pomyśleć także o zwiększeniu liczby autobusów.

 

Nowa linia już w kwietniu!

 

Władze tarnowskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej wyszły naprzeciw temu problemowi i chyba znalazły rozwiązanie. - Od 10 kwietnia  hspace=uruchomiona zostanie nowa linia – 15 – przekazał dyrektor ZKM, Krzysztof Kluza. Autobus kursować będzie na trasie: - ul. Tuchowska – Dąbrowskiego – Szkotnik, od tego miejsca jechać będzie tak jak linia 6 do Krzyża.  Umożliwi to sprawniejszą komunikację, wygodny dojazd i zadowolenie podróżujących.


Uwaga przetarg!
Zarząd Komunikacji Miejskiej      w Tarnowie ogłasza przetarg nieograniczony o wartości powyżej 60 000 euro na świadczenie usług przewozowych w zakresie autobusowego transportu publicznego na linii komunikacyjnej nr 15 w Tarnowie. Więcej informacji: http://zkm.tarnow.net.pl

 

EjSi

 

%%br%%

Komentarze...