Nieproszeni goście
access_time 2005-11-22 00:34:57
O godzinie 3 nad ranem na tarnowskiej Piaskówce, do budynku warsztatu, zajmowanego tymczasowo przez 22-letniego mężczyznę, weszło pięciu innych. Ofiara niespodziewanej wizyty ledwie uszła z życiem.

Mężczyźni zostali wpuszczeni do środka, gdyż podawali się za znajomych lokatora, wymieniając nawet jego ksywę. Gdy znaleźli się w pomieszczeniu, 22-latka zaatakowali nożem. Doznał on ran na całym ciele, ponadto zajmowane przezeń pomieszczenie zostało zdemolowane. Sprawcy zabrali też komputer i sprzęt nagłaśniający o łącznej wartości 1700 zł.

 

Ranny mężczyzna z dużym trudem dotarł do znajdującego się w pobliżu domu rodzinnego, skąd zaalarmowano pogotowie ratunkowe i policyjne. Rannego przetransportowano do szpitala. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych - mężczyzn w wieku 17 i 33 lat. Pierwszy, uznany za najbardziej aktywnego uczestnika zajścia, został tymczasowo aresztowany, drugiego objęto dozorem policyjnym. Jak twierdzą policjanci, znane są im personalia pozostałych napastników. Będą chcieli też wyjaśnić, czy rabunkowy motyw napadu nie był w tym przypadku drugorzędny.

 

(ziob)

Dziennik Polski

 

 

www.dziennik.krakow.pl

 

 

Komentarze...