ZAT S.A. edukują na POLEKO 2005
access_time 2005-11-22 18:38:03
Zakłady Azotowe wraz z sześcioma firmami chemicznymi wzięły udział w akcji edukacyjnej prowadzonej podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005. Przedsięwzięcie to zostało nagrodzone Pierwszą Nagrodą Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za walory edukacyjne, atrakcyjną formę i niekonwencjonalne podejście do tematu.Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem „Woda dla życia” i zgromadziły ponad 1000 firm z 22 krajów.

Akcja była wspólnym projektem 7 firm chemicznych – realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Targi Ekologiczne POLEKO 2005 organizowane były w Poznaniu od 15 do 18 listopada. Honorowy patronat nad tą edycja targów, zaliczanych do największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnej ekologii, objęli Ministrowie Środowiska Polski i Niemiec.

 

W zaaranżowanym Mini Salonie „Chemia Przyjazna Ludziom i Środowisku” przeprowadzono akcję edukacyjną adresowaną głównie dzieci i młodzieży. Zwiedzający mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, międzynarodową reprezentację liderów branży, wystawy; mieli możliwość uczestniczenia w specjalistycznych konferencjach, spotkaniach biznesowych,  warsztatach i prestiżowych konkursach.

 

"ZAT S.A. są firmą przyjazną środowisku – mówi Katarzyna Jarząb z Biura Public Relations reprezentująca na Targach ZAT S.A.  Posiadamy unikalne kompetencje w obszarze tworzyw konstrukcyjnych, które znajdują coraz to nowsze zastosowanie i po prostu ułatwiają życie. To właśnie pokazaliśmy na Targach. W formie zabawy zwiedzający mieli możliwość zbadać, że bez tworzyw byłoby trudno żyć, a ich produkcja powoduje mniejsze oddziaływanie na środowisko niż produkowanie z wykorzystaniem innego surowca czy półproduktu. Pokazaliśmy także ciągłą pracę „polskiej chemii” na rzecz ochrony środowiska naturalnego w ramach programu „Odpowiedzialność i Troska” i realizowanie przez „chemię” zasady zrównoważonego rozwoju" - informuje Katarzyna Jarząb.

 

Obok ZAT S.A. w realizacji projektu uczestniczyły: Zakłady Azotowe „Anwill” S.A., Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Zakłady Chemiczne „POLICE” S.A., PCC „Rokita” S.A., Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., WARTER Sp z o,o. Głównym organizatorem był Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”.

 

 

Komentarze...