Ślizgawka już gotowa
access_time 2005-11-17 04:14:28
Lodowisko już prawie gotowe. Bardzo szybko i sprawnie przebiegł jego montaż. Już wiadomo, że za złotwkę będzie można sie ślizgać przez 45 minut. Otwarcie zaplanowano w nadchodzący weekend - 20 listopada. Śnieg, muzyka i nastrojowe oświetlenie - w takich warunkach tarnowianie będą mogli się bawić na lodzie.

Lodowisko nie jest bardzo duże - ma 15 na 30 metrów. Specjaliści twierdzą, że nic się nie stanie z powierzchnią Rynku, ponieważ warstwa lodu nie dotyka jej bezpośrednio. Przy montażu najpierw kładziono folię, następnie warstwę piasku, izolację i rurki do chłodzenia. Dopiero na tak przygotowanej konstrukcji zamarznie woda. Lodowisko może działać w temperaturze od plus 10 stopni.

 

 =Lodowskiem będą opiekować się pracownicy Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie ono czynne codziennie od 10:00 do 21:00.  Przy lodowisku w Informacji Turystycznej (Rynek 7) będzie działać wypożyczalnia nowego sprzętu. Za wypożyczenie łyżew trzeba będzie zapłacić 3 złote.

 

Przypomnijmy, że lodowisko nie jest właśnością miasta. Jego dzierżawa kosztuje ponad 150 tysięcy złotych. Radni przeznaczyli na całe przedsięwzięcie 320 tysięcy. Ma to być sposób na ożywienie zapadającego w zimowy sen - Rynku. Przy ładnej pogodzie okoliczne kawiarnie będą mogły znowu otworzyć ogódki, w kórych bawiący się na lodowisku wypija gorącą czekoladę. Podobne inicjatywy zostały zrealizowane we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Jak pomysł ślizgawki przyjmie się w Tarnowie?

 

 

BB 

 

index.php?pokaz=wiadomosc&id=3031


 

Komentarze...