Nie gardź zasiłkiem pogrzebowym. Pal więcej!
access_time 2005-11-16 01:34:16
"Nie gardź zasiłkiem pogrzebowym. Pal więcej" - takie hasło pojawiało się na billboardach największych miast w Polsce. W sierpniu ruszyła kolejna społeczna kampania antynikotynowa. Czy to prowokacyjne hasło sprawi, że palacze zaczną się zastanawiać nad szkodliwością nałogu?

 hspace=Pali 9 mln Polaków, w tym 40% dorosłych mężczyzn i 25% dorosłych kobiet. Każdego roku rodzi się także ok. 70 tys. dzieci, które przez pierwsze 9 miesięcy życia kąpią się w substancjach toksycznych dymu tytoniowego, poprzez palące w ciąży matki. Połowa z palących obecnie Polaków umrze przedwcześnie z powodu zawału serca, raka płuca, przewlekłej opturacyjnej choroby płuc czy setek innych chorób pochodzących z inhalowania płuc dymem tytoniowym" - ostrzega prof. dr hab. med. Witold A. Zatoński z Centrum Onkologii w Warszawie.

 

W związku z ogólnopolską kampanią antynikotynową „Rzuć palenie razem z nami", organizowaną w listopadzie z inicjatywy prof. dr hab. Witolda Zatońskiego z warszawskiego Centrum Onkologii, Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego zachęca do aktywnego włączenia się w działania prowadzone na terenie Małopolski.

 

Kulminacyjnym punktem kampanii będzie przegląd reportaży o tematyce antytytoniowej, których twórcami są filmowcy-amatorzy ze szkół ponadpodstawowych Małopolski. Materiał filmowy zaprezentowany szerokiej publiczności, to reportaże, które wezmą udział w II etapie konkursu, zorganizowanego przez Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego w szkołach gimnazjalnych oraz średnich, zlokalizowanych na terenie Tamowa i zrzeszonych w Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Przegląd odbędzie sięw dniu 17 listopada 2005 r., w kinie „Marzenie" w Tarnowie, o godz. 10.30. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Tamowa Mieczysław Bień.

 

 

 

Komentarze...