Pozdrowienia dla Pana Andersena
access_time 2005-11-10 01:33:57
Rok 2005 to Rok Andersena. Kto nie czytał w dzieciństwie jego baśni, kto nie zna historii Calineczki, księżniczki na ziarnku grochu, opowieści o latającym kufrze czy brzydkim kaczątku? W tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin tego wielkiego duńskiego bajkopisarza. Z tej okazji w kwietniu Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie ogłosiła ogólnopolski konkurs na projekt i wykonanie kartki urodzinowej.

 hspace=Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży. Zainteresowanie było ogromne. Nadesłano 680 prac z całej Polski. Były to pocztówki wykonane indywidualnie i na zajeciach zorganizowanych przez biblioteki, szkoły, świetlice. Kartki stworzyły przedszkolaki, dzieci z ośrodków specjalnych, gimnazajliści i licealiści.  Młodzi autorzy zastosowali różne techniki plastyczne a swoja wdzieczność wyrażali krótkimi utworami poetyckimi.

 

Komisja nagrodziła wykonawców w kilku kategoriach wiekowych. Najlepsze prace zostaną wydrukowane i sprzedawane. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje wystawę wszystkich prac w Galerii Plastycznej Filii nr 8. W grudniu zaplanowano imprezę finałową podczas, której nastąpi rozdanie nagród. Poprowadzi ją Jacek Cygan.

 

Sami zobaczcie prace...

 

BB

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A