Przegląd teatralny
access_time 2005-11-17 01:22:38
26 listopada 2005 r. przypada 150 rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie i Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zapraszają do udziału w przeglądzie teatralnym.

Tematem przeglądu jest realizacja sceniczna oryginalnego scenariusza inspirowanego utworami Adama Mickiewicza. Przegląd ten jest adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz do amatorskich zespołów teatralnych działających w środowiskach lokalnych. Najlepsze przedstawienia, wyłonione w etapie eliminacyjnym przeglądu, zostaną zaprezentowane publiczności na deskach Teatru Tarnowskiego w listopadzie.

 

Elimiacje w mikroregionach - Tarnowie, Tuchowie i Żabnie mają zakończyć się 20 listopada, czyli już za parę dni. Przegląd przedstawień wyłonionych w eliminacjach odbędzie się w drugiej połowie listopada. Przedstawienia prezentowane podczas Przeglądu oceniać będzie komisja w składzie: poloniści i członkowie Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Przewodniczył komisji będzie Wojciech Markiewicz – dyrektor Teatru tarnowskiego. Zespoły biorące udział zarówno w I jak i II etapie Przeglądu otrzymają nagrody. Wszyscy uczestnicy II etapu Przeglądu Teatralnego wezmą udział w Mickiewiczowskiej Paradzie z Teatru Tarnowskiego pod pomnik Adama Mickiewicza znajdujący się na Placu Kazimierza w Tarnowie.

 

BB 


Komentarze...