Wielka Wystawa Fotografii National Geographic
access_time 2005-11-21 23:42:56
Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Wielką Wystawę Fotografii National Geographic „WYPRAWY NA KRAŃCE ŚWIATA”. To zbiór około 90 zdjeć z największych ekspedycji i odkryć, począwszy od 1888 roku.

 hspace=To już piąta ekspozycja fotografii Towarzystwa National Geographic. Wcześniejsze wystawy:  „Oczami Fotografów”, „Oblicza Świata”, „Egipt z lotu ptaka”, „Świat w obiektywie National Geographic”, obejrzało blisko milion widzów. W Tarnowie gościliśmy dwie ostatnie, które odwiedziło łącznie około 10 tysiące widzów.

 

Na wystawę składa się blisko 90 fascynujących zdjęć przedstawiających dokonania najsłynniejszych ekspedycji badawczych, zorganizowanych przez Towarzystwo National Geographic od chwili jego powstania w 1888 roku po dzień dzisiejszy.  Wystawa pod tytułem "WYPRAWY NA KRAŃCE ŚWIATA" prezentuje utrwalone na fotograficznych kliszach wizjonerskie pomysły, ryzykowne ekspedycje i zaskakujące odkrycia. Wśród nich jest odnalezienie najsłynniejszego wraku świata TITANICA w 1985 roku oraz odkrycie w 1911 roku Machu Picchu – zagubionego miasta Inków.

 

Organizacja tej wystawy zbiega się z piąta rocznicą działalności polskiej edycji Magazynu National Geographic, będącego wizytówką tegoż  hspace=Towarzystwa. Prezentowane na niej zdjęcia pochodzą m.in. z albumów „Wielkie wyprawy National Geograpic”, „Tajemnice podwodnego świata”, „Ludzie w obiektywie National Geograpic”. Autorami pojedynczych fotografii są współpracownicy polskiej edycji Magazynu National Geograpic, publikowane na jego łamach.

 

Wystawie towarzyszy pięć pełnometrażoowych filmów uzupełniających: "Australijscy Aborygeni", "Poszukiwacze Świętego Graala", "Niedostępne Królestwo Tybetu", "Jedwabny Szlak", "Tytanic".

 

Wystawa będzie czynna w Tarnowskim Centrum Kultury, Rynek 5, codziennie (z wyjątkiem świąt), w terminie od 16.11.05 do 08.01.06 w  godz. 9.00-18.00.

 

Bilety wstępu w cenie 3zł (młodzież), 5 zł (dorośli).

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze...