Nowości filmowe Kina Marzenie...
access_time 2005-11-09 18:49:44
Już 18 listopada 2005 o godz.18:30 w Kinie Marzenie zobaczymy doskonały thriller pt: 'Plan Lotu' debiutującego w Hollywood niemieckiego reżysera Roberta Schwentke. Poza wspaniałą Jodie Foster w głównej roli, w filmie będzie można zobaczyć Seana Beana i Petera Sarsgaarda. Seans trwać będzie do 23 listopada 2005.


Plan Lotu (18 - 23.11 2005)Świeżo owdowiała Kyle Pratt (Jodie Foster) leci z sześcioletnią córką Julie z Berlina do Nowego Jorku. Śmierć jej męża nastąpiła nagle - w luku bagażowym znajduje się trumna z jego ciałem, które ma być pochowane w Stanach. Kyle zasypia po zażyciu środków nasennych. Po przebudzeniu stwierdza z przerażeniem, że dziewczynki nie ma w samolocie. Ani członkowie załogi, ani pasażerowie nie przypominają sobie dziecka. Kyle rozpaczliwie szuka córki, chociaż chwilami zaczyna wątpić, czy jest przy zdrowych zmysłach....

Reżyseria: Robert Schwentke
Scenariusz: Peter A. Dowling, Billy Ray
Obsada: Jodie Foster, Sean Bean, Peter Sarsgaard, Marlene Lawston
Gatunek: thriller
Czas trwania: 93 min.

Oto krótka charakterystyka aktorów:

Jodie Foster - ur. 19 listopada 1962, Los Angeles Kalifornia, USA. Uznana aktorka i reżyser, której nadzwyczajną rolę ofiary gwałtu w filmie 'Oskarżeni' oraz agentki FBI, śledzącej seryjnego mordercę w znakomitym thrillerze 'Milczenie owiec', przyniosły dwie nagrody Akademii Filmowej dla Najlepszej Aktorki.

Rola Foster jako agentki specjalnej Claris Starling przyniosła jej nie tylko drugiego Oskara, ale również Nagrodę Złotego Globu, Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej, Nagrodę Krytyków Filmowych Nowego Jorku oraz Nagrodę Chicagowskich Krytyków Filmowych.

W 1991 Foster debiutowała jako reżyser w filmie 'Tate - mały geniusz', w którym zagrała również główną rolę i odniosła sukces.  Potem Foster grała główne role w filmach: 'Kontakt', 'Nell', 'Maverick' oraz 'Sommersby'. Swój pierwszy film 'Napoleon and Samantha', nakręciła w wieku ośmiu lat; ogólnoświatową sławę przyniosła jej rola w 'Alicja już tu nie mieszka' z roku 1975 oraz w 'Taksówkarzu' z 1976 r. - za który otrzymała swoją pierwszą nominację do Oskara.

W sumie wystąpiła w 32 filmach; dodatkowo na swoim koncie ma również takie filmy jak: 'Bugsy Malone', 'Tom Sawyer', 'Freaky Friday', 'Foxes', 'Hotel New Hampshire', 'The Blood of Others', 'Siesta', 'Stealing Home', 'Five Corners' oraz 'Shadows and Fog'.

Inne jej filmy to 'Anna i król', 'Azyl', 'The Dangerous Lives of Altar Boys'.

Peter Sarsgaard - ur. 7 marca 1971 Scott Air Force Base, stan Illinois, Stany Zjednoczone. Swój kinowy debiut miał w 1995 roku w filmie 'Przed egzekucją' Tima Robbinsa, gdzie występowali również Sean Penn i Susan Sarandon. Jednak pierwszą znaczącą rolę dostał w 'Człowieku z żelaznej masce' (1998), gdzie zagrał syna Johna Malkovicha.

Po tym występie pojawiał się niezależnych produkcjach, jak 'Następny dzień w raju' (1998) Larry’ego Clarka i 'Desert Blue' (1998) Morgana J. Freemana. W 1999 roku został zaangażowany przez Kimberly Peirce do filmu 'Nie czas na łzy'.

Zagrał brutalnego i mrocznego mężczyznę, a partnerowała mu Hilary Swank. Jego kolejne produkcje to 'Wariatkowo' 'Centrum świata' (2001) Wayne’a Wanga, gdzie zagrał informatyka, który zabiera przypadkowo poznaną striptizerkę (Molly Parker) do Las Vegas, by spędzić z nią pełen namiętności weekend.

W 2002 roku pojawił się w aż czterech filmach: w 'Imperium' z Johnem Leguizamo, w thrillerze 'K-19' u boku Harrisona Forda i Liama Nessona, w 'Bezwarunkowej miłości'- czarnej komedii z Kathy Bates i w 'Jeziorze Salton' razem z Valem Kilmerem.

W 2003 roku został nominowany do Złotego Globu za rolę redaktora magazynu 'New Republic' Charlesa Lane’a w filmie 'Pierwsza strona' (2003).


 Sean Bean - ur. 17 kwietnia 1959 Sheffield, Wielka Brytania. Studiował aktorstwo w Royal Academy of Dramatic Arts, gdzie otrzymał nagrodę za rolę w przedstawieniu - 'Waiting For Godot'. Zagrał Romea w 'Romeo and Juliet' w Royal Shakespeare Company.Jego pozostałe osiągnięcia aktorskie w teatrze to: 'Fair Maid of the Westt'(reżyseria Trevora Nunn'a) i 'A Midsummer Night's Dream'.

Swój debiut filmowy zrobił w 1986 roku, w filmie Dereka Jarmana - 'Caravaggio' i kontynuował występując w takich filmach jak: 'Stormy Monday' - Mike'a Figgis'a, 'The Field' - Jima Sheridana, 'Patriot Games' - Phillipa Noyce'a, 'Black Beauty' - Caroline Thompson i 'Golden Eye'.

Całkiem ostatnio zagrał w: 'When Saturday Comes' w 1996 roku i 'Anna Karenina' w 1997 roku. Poza pracą na scenie i w filmie, pracuje intensywnie dla brytyjskiej i amerykańskiej telewizji.%%br%%


C.Ch.
-->
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A