PROGRAM XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TYDZIEŃ TALENÓW
TARNÓW – KĄŚNA DOLNA 2005
6 LISTOPADA NIEDZIELA GODZ 18.00
KONCERT INAUGURACYJNY – TARNOWSKIE POWROTY - DWOREK I.J.PADEREWSKIEGO
WALDEMAR MALICKI – FORTEPIAN
F. Liszt : Marzenia milosne nr III
Czardasz śmierci
Salve Polonia . Interludium z Oratorium o św. Stanisławie
Urbi et Orbi . Błogosławieństwo papieskie.
Piazzolla/Malicki : Adios Nonino
Earl Wilde : 5 etiud na tematy Gershwina
Malicki : 18 wariacji nt Plaisir d`amour J. Martina
Monti/Kursanow : Czardasz
KRYSTYNA SZYMAŃSKA - PROWADZENIE
7 LISTOPADA PONIEDZIAŁEK GODZ 18.00
CON GRAZIA - TARNOWSKI RATUSZ
MAGDALENA BOJANOWICZ – WIOLONCZELA
MARIA STERCZYŃSKA – FORTEPIAN
D. Szostakowicz – Sonata d-moll op. 40
L. Boccherini – Sonata A-dur nr 6 (pierwsze dwie części)
M. de Falla – Taniec ognia
ŁUKASZ PAWLIK – WIOLONCZELA
GRZEGORZ GORCZYCA - FORTEPIAN
Sergiusz Prokofiew - Sonata C-dur op. 119 na wiolonczele i fortepian
MARCIN WYSOCKI – WIOLONCZELA
AGNIESZKA KOZŁO-FORTEPIAN
W.Lutosławski - wariacja Sacherowska(na wiolonczelę solo)
I.Strawiński - Suita włoska
-Introduzione
-Serenata
-Aria
-Tarantella
-Minuetto e finale
P.Czajkowski - Pezzo capriccioso h-moll op.62(oryginalna wersja)
TOMASZ STRAHL - PROWADZENIE
8 LISTOPADA 2005 GODZ. 18.00
TARNOWSKIE TALENTY - SALA LUSTRZANA
ZESPÓŁ PERKUSYJNY W SKŁADZIE: DANIEL KAPUSTKA,TOMASZ POŻELECKI,KAROL URBAŃCZYK, BARTŁOMIEJ PAJĄK, PRZEMYSŁAW WÓZEK, SYLWESTER MALINOWSKI, PIOTR POŁUDNIAK
Murray Houllif – Blue samba
Aram Chaczaturian – Taniec z szablami
Thomas A. Brown – Theme From Fantasy
KATARZYNA I MAGDALENA PULIT - DUET GITAROWY
J. Küffner – Polonez
E. Grieg – Pieśń Solwejgi
J. S. Bach – Menuet
L. van Beethoven – Dla Elizy
F. Carulli – Larghetto
S. Moniuszko – Prząśniczka
MARTYNA SMOLIŃSKA – FORTEPIAN
F. Mendelssohn-Bartholdy – Rondo Capriccioso op. 14
F. Chopin – Mazurek a-moll op. 17 nr 4
F. Chopin – Etiuda c-dur op. 10 nr 7
F. Chopin – 4 Preludia op. 28
JAKUB CYWIŃSKI – KONTRABAS
EWELINA PANOCHA – FORTEPIAN
S. Kussewitzky – Koncert fis-moll
Giovanni Bottesini – Capriccio di Bravura
Jakub Cywiński – Obertas na kontrabas solo
ANNA WOŹNIAKOWSKA - PROWADZENIE
9 LISTOPADA 2005 GODZ 18.00
L’ARTE DEL VIOLINO - TARNOWSKI RATUSZ
MATEUSZ SMÓL – SKRZYPCE
JOANNA ZATHEY - FORTEPIAN
W.A. Mozart – Sonata a-dur kv 305
N. Paganini – Taniec czarownic
H. Vieuxtemps – V Koncert a-moll op. 37
MARTA PAWŁOWSKA – SKRZYPCE
JOANNA ZATHEY - FORTEPIA
S. Prokofiew – II koncert g-moll op. 63
M. Castelnouovo-Tedesco – Fantazja nt. z opery “Cyrulik sewilski” G. Rossiniego
JADWIGA KALISZEWSKA - PROWADZENIE
10 LISTOPADA 2005 GODZ. 18.00
BEL CANTO - SALA LUSTRZANA
DOROTA SOBCZAK – MEZZOSOPRAN
TOMASZ GUST – FORTEPIAN
G. F. Haendel - "But who may abide" aria z oratorium Mesjasz
F. Chopin - "Leci liście z drzewa" op.74
D. Szostakowicz - Cykl Pieśni hiszpańskie op.100
- "Praszczaj, grienada"
- "Zwiozdaczki"
- "Pierwaja wstriecza"
- "Ronda"
- " Cziornaokaja"
- "Son"
J. Massenet - "Les larmes" aria Charlotty z opery Werther
G. Bizet - "Pres des remparts de Seville" Seguidilla Carmen z opery Carmen
JUSTYNA JEDYNAK – SOPRAN
AGATA NOWAKOWSKA-GUMIELA - FORTEPIAN
M. Ravel – „Pieśni greckie”
M. Ravel –„ Habanera”
E. Dell Acqua – „Jaskółka”
J. Massent – Gawot Manon „Obeissons”guand leur vaix appelle z opery „Manon”
I. J. Paderewski – „Gdy ostatnia róża zwiędła”
- „Szumi w gaju brzezina” z cyklu czterech pieśni do słów A. Asnyka
G. Donizetti –Cavatina Noriny „Quel guardo il Cavaliere” z opery „Don Pasquale”
G. Puccini – aria Lauretty “O mio babino Caro” z opery „Gianni Schicchi”
- Walc Muselty „Quando men’ vo Soletta per la vita” z opery „Cyganeria”
JÓZEF KAŃSKI – PROWADZENIE
11 LISTOPADA 2005 GODZ. 18.00
PIANIŚCI U PADEREWSKIEGO - DWOREK I. J. PADEREWSKIEGO
SZCZEPAN KOŃCZAL – FORTEPIAN
Fryderyk Chopin:
Scherzo h-moll op. 20
Impromptu Fis-dur op. 36
Mazurki op. 24 (g-moll, C-dur, As-dur, b-moll)
Walc As-dur op. 34 nr 1
Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
GRACJAN SZYMCZAK – FORTEPIAN
Fryderyk Chopin:
Nokturn H-dur op. 62
Scherzo b-moll op. 31
Mazurki op. 59 (a-moll, As-dur, fis-moll)
Ballada f-moll op.52
Polonez As-dur op. 53
JAN POPIS - PROWADZENIE
12 LISTOPADA 2005 GODZ 18.00
KONCERT FINAŁOWY - SALA LUSTRZANA
H.M. Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu
MARIANNA SZADOWIAK – SKRZYPCE (LAUREATKA XXII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TYDZIEŃ TALENTÓW TARNÓW 2004)
W.A. Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
TAKASHI YAMAMOTO (LAUREEAT IV NAGRODY TEGOROCZNEGO KONKURSU IM. F. CHOPIN
F. Chopin – Koncert e-moll op. 11
ORKIESTRA „AUKSO” MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK - DYRYGEN
KRYSTYNA SZYMAŃSKA - PROWADZENIE