Oszuści działają
access_time 2005-10-15 01:51:18
Coraz częściej ostatnio zdarzają się przestępstwa, w których ofiarami stają się starsi ludzie i to niestety przez swoją lekkomyślność. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o starszym mężczyźnie oszukanym przez ulicznych hadlarzy. Stracił 10 tysięcy złotych...

Starsza kobieta została oszukana przez mężczyznę podającego się za członka jej rodziny. Mężczyzna skontaktował się z 78-letnią tarnowianką i poprosił ją o pożyczkę dużej kwoty pieniędzy na zakup samochodu. Kobieta zgodziła się a po pieniądze zglosił się wspólnik oszusta. Odebrał pożyczkę w wysokości 30 tysięcy złotych.

 

84-letnia mieszkanka Tarnowa została okradziona w swoim mieszkaniu przez młodą kobietę. Mieszkanka ulicy Asnyka wpuściła do mieszkania 17-latkę, która wypytywała o sąsiadów posługując się łamaną polszczyzną. Po zakończonej wizycie staruszka zauważyła, że zszafki zniknęło 1400 zł.

 

W Ładnej z niezamkniętego domu została skradziona biżuteria o wartości około 8 tysięcy złotych oraz pieniądze.

 

Lekkomyślność czy naiwność? Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkania obcych osób i zawieraniem podejrzanych transakcji. Ostrzeżenie jest skierowane szczególnie do ludzi starszych.

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A