Pogrom Unii!
access_time 2005-10-04 00:48:06
Tarnowska Unia przegrała w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Mielec 36:25. Tarnowscy zawodnicy tylko na początku konfrontacji byli w stanie stawić czoła gospodarzom, którzy do tego meczy wyszli bardzo dobrze przygotowani. Nie pomogła agresywna obrona i przewaga psychiczna, którą nasi zawodnicy zdobyli, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania.

Ofensywa w swoich poczynaniach nie mogła poradzić sobie z doskonale broniącą Stalą, w której znakomity mecz rozegrał bramkarz, Krzysztof Lipka, który skutecznie bronił dostępu do bramki gospodarzy i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego klubu.
Niestety, zdobywana przez mieleckich zawodników przewaga rosła z każdą chwilą i praktycznie od 36 minuty utrzymywała się na tym samym poziomie, 10 bramek.

 

Dodatkowo „Jaskółki” zanotowały na swoim koncie sporo kar, co na pewno nie przybliżyło ich do zwycięstwa.

Taki wynik spotkania umieszcza tarnowski zespół dopiero na 7 miejscu tabeli, ale wszystkie drużyny z miejsc od 4 do 7 mają identyczną zdobycz punktową. Różnica jest tylko w bilansie bramkowym. Przypominamy również, iż Unia ma jedno spotkanie mniej od większości ekip, jako, że w tym sezonie już pauzowała (efekt nieparzystej ilości zespołów w grupie). Niepokonany pozostaje Viret Zawiercie, samodzielny lider klasyfikacji po 4 kolejkach.

 

Mateusz Śliwa

Komentarze...