Talia 2005 - program
access_time 2005-09-29 03:24:16
Prezentujemy Państwu program jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście - Festiwalu Komedii Talia 2005.

PROGRAM FESTIWALU
 =

30 września
piątek

 


 =

Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

INAUGURACJA FESTIWALU

Tegoroczną TALIĘ prowadzić będą:

Wojciech Markiewicz (słowo)
Józef Markocki (gest)

 


Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR GROTESKA - KRAKÓW

Voltaire
KANDYD, CZYLI OPTYMIZM


Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński

 



Adaptacja: Krzysztof Orzechowski, Maciej Wojtyszko;
Reżyseria: Paweł Aigner;
Scenografia: Małgorzata Zwolińska
Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko;
Muzyka: Jerzy Derfel;
Konsultacja wokalna: Cezary Szyfman

Przekład: Tadeusz Boy-ŻeleńskiAdaptacja: Krzysztof Orzechowski, Maciej Wojtyszko;Reżyseria: Paweł Aigner;Scenografia: Małgorzata ZwolińskaTeksty piosenek: Maciej Wojtyszko;Muzyka: Jerzy Derfel;Konsultacja wokalna: Cezary Szyfman

 

Obsada:
Monika Filipowicz, Olga Przeklasa-Wójcik, Izabela Lesner, Andrzej Dudek,
Marek Karpowicz, Andrzej Kopczyk, Tomasz Kowol, Franciszek Muła, Krzysztof Prystupa

 

1 października
sobota

 

 

 =

Godzina 19, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR NA WOLI IM. TADEUSZA ŁOMNICKIEGO - WARSZAWA

 

Andrzej Waligórski


RODZINA DREPTAKÓW

Reżyseria i scenariusz: Jerzy Satanowski
Scenografia: Irena Biegańska
Muzyka: W. Plaskota, W. Korcz, R. Rynkowski, W. Borkowski,
T. Chyła, A. Grotowski, E. Pałłasz, J. Satanowski, M. Jurecki

 

Obsada:
Krystyna Tkacz, Wojciech Wysocki, Kinga Ilgner,
Magdalena Piotrowska, Mariusz Kiljan i Marcin Przybylski.

 


Godzina 21, Pasaż Tertilla (w razie niepogody pałacyk w Parku Strzeleckim)

TEATR FORMY - WROCŁAW

Józef Markocki
SĄSIAD


TELENOWELA PANTOMIMICZNA

Spektakl autorski Józefa Markockiego

0bsada:
Monika Konieczna, Ewelina Ciszewska, Tomasz Żytka,
Grzegorz Szymczyk, Radomir Piorun, Józef Markocki

2 października
niedziela

 

 =

Godzina 18, pałacyk w Parku Strzeleckim

ŁAŻNIA NOWA- Kraków

 

Sławomir Mrożek
LIS FILOZOF

 

Adaptacja i reżyseria: Piotr Waligórski
Scenografia, kostiumy: Małgorzata Szydłowska
Projekcje: VJ Dawid Kozłowski
Opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski
Kompozytor: Andrzej Bonarek

Obsada:
Sebastian Oberc, Darek Starczewski, Tadeusz Łomnicki

 


Godzina 20, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR POWSZECHNY - WARSZAWA

 

Eugene Labiche
SŁOMKOWY KAPELUSZ


Przekład: Arkadiusz Kleczewski

Reżyseria: Piotr Cieplak
Scenografia: Andrzej Witkowski
Muzyka: Motion Trio

 

Obsada
Eliza Borowska, Paulina Holtz, Edyta Olszówka, Maria Robaszkiewicz, Olga Sawicka,
Jacek Braciak, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Sylwester Maciejewski,
Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz

 

3 października
poniedziałek

 

 =

Godzina 18, Mościcka Fundacja Kultury

NARODOWY TEATR STARY - KRAKÓW

 

Aleksander Fredro
WIELKI CZŁOWIEK DO MAŁYCH INTERESÓW

 

Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Michał Borczuch

Obsada:
Zygmunt Józefczak, Joanna Drozda, Katarzyna Warnke, Krzysztof Zarzecki,
Bogdan Brzyski, Błażej Peszek, Marta Ojrzyńska.


Godzina 20, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR POLSKI - WROCŁAW

Yasmina Reza


ŻYCIE: TRZY WERSJE


Przekład: Piotr Szymanowski

Reżyseria i scenografia: Maciej Sobociński
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
Opracowanie muzyczne: Bolesław Rawski
Reżyseria światła: Tomasz Wert
Animacja: Krzysztof Kiwerski

Obsada:
Kinga Preis, Halina Skoczyńska, Adam Cywka, Paweł Okoński

4 października
wtorek

 =

Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

TARNOWSKI TEATR IM. L. SOLSKIEGO - TARNÓW

Ivan Holub
WSZYSCY MOI KRENI


Przekład: Jacek Bukowski

Reżyseria: Henryk Rozen
Scenografia: Maciej Preyer
Muzyka: Tomasz Benn

Obsada:
Bogusława Podstolska, Anna Lenczewska, Maria Zawada-Bilik, Paweł Sanakiewicz,
Jerzy Ogrodnicki, Mariusz Szafarz, Rober Żurek, Jan Mancewicz, Marek Walczak

 

 

Godzina 20, pałacyk w Parku Strzeleckim

TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO - KRAKÓW

David Mamet
ŻYCIE W TEATRZE

Przekład i reżyseria: Marcin Kuźmiński
Scenografia: Agata Duda-Gracz
Muzyka: Bolesław Rawski
Zdjęcia filmowe: Andrzej Musiał
Dźwięk: Marian Bogacki

Obsada:
Marian Dziędziel i Grzegorz Mielczarek,
w projekcjach filmowych udział biorą:
Rafał Dziwisz, Bartek Kasprzykowski, Grzegorz Łukawski, Błażej Wójcik

5 października
czwartek

 

 

 =

Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR POLSKI - POZNAŃ

Peter Zelenka
ZWYCZAJNE SZALEŃSTWAZWYCZAJNE SZALEŃSTWA


Przekład: Krystyna Krauze

Przekład: Krystyna Krauze

Reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Izabela Kolka
Opracowanie muzyczne: Bartosz Borowski
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz
Projekcja filmowa: Piotr Maciejewski
Tańczy: Kama Jankowska

 

Obsada:
Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Dygant, Zina Kerste, Barbara Krasińska,
Teresa Kwiatkowska, Magdalena Płaneta, Sebastian Grek, Wojciech Kalwat,
Leszek Lichota, Piotr Łukawski, Roland Nowak


Godzina 21, tarnowski Rynek

TEATR BIURO PODRÓZY - POZNAŃ

 

Paweł Szkotak
ŚWINIOPOLIS

Scenariusz i reżyseria: Paweł Szkotak

Obsada:
Grzegorz Artman, Bartosz Borowski, Agata Elsner, Arkadiusz Kos,
Artur Paczesny, Barbara Prądzyńska, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko,
Dariusz Taraszkiewicz, Tomasz Wrzalik

Obsługa techniczna: Tomasz Rozmianiec 

6 października
piątek

 =

Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR LUBUSKI - ZIELONA GÓRA

 

Carlo Goldoni
ŁGARZ


Przekład: Joanna Walter

Reżyseria: Jerzy Bończak
Projekt kostiumów: Ewa Borowik
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małyszko-Stasiewicz
Scenografia: Marek Chowaniec

 

Obsada:
Tomasz Karasiński, Anna Zdanowicz, Iwona Kucharzak-Dziuda, Hanna Klepacka,
Jacek Zienkiewicz, Wojciech Brawer, Andrzej Nowak, Jerzy Kaczmarowski,
Wojciech Czarnota, Marcin Wiśniewski, Anna Ozner, Beata Sobicka-Kupczyk

7 października
sobota

 =

Godzina 18, duża scena Tarnowskiego Teatru

TEATR KOREZ - KATOWICE

Janosch
CHOLONEK

Reżyseria: Mirosław Neinert i Robert Talarczyk
Adaptacja: Robert Talarczyk
Scenografia i kostiumy: Ewa Satalecka

Obsada:
Grażyna Bułka, Ewa Grysko/Barbara Lubos-Święs, Izabella Malik,
Mirosław Weinert, Dariusz Stach, Robert Talarczyk

8 października
niedziela

 

 

 =

Godzina 17, mała scena Tarnowskiego Teatru

TEATR LUDOWY - KRAKOW

Miro Gavran


MĄŻ MOJEJ ŻONY


przekład: Anna Tuszyńska

Reżyseria: Tomasz Obara
Scenografia: Anna Sekuła,

Obsada:
Andrzej Franczyk, Jacek Strama

 


Godzina19, duża scena Tarnowskiego Teatru
 

KABARET RAFAŁA KMITY

Rafał Kmita
AJ WAJ!, CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM

Reżyseria: Rafał Kmita
Muzyka: Bolesław Rawski
Choreografia: Jarosław Staniek

Obsada:
Marta Bizoń/Sonia Bohosiewicz, Tadeusz Kwinta, Andrzej Róg,
Marcin Kobierski/Piotr Sieklucki, Wojciech Leonowicz/Jacek Stefanik


Godzina 21, duża scena Tarnowskiego Teatru
 

Recital Marty Bizoń pt. "63 cm w Talii"

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU


Koncert finałowy z udziałem jurorów, laureatów oraz zaproszonych artystów.
Ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród.


Komentarze...