Dzień małego Pielgrzyma. Dzień siódmy
access_time 2005-08-26 17:59:38
Najwdzięczniejszymi Pielgrzymami są dzieci. Najmłodszy uczestnik tegorocznej wędrówki do Częstochowy ma pięć miesięcy. Dzisiejszy dzień poświęcony był maluchom - za wytrwałość w drodze wszystkie dzieci obdarowano małymi upominkami.

Do Pielgrzymki dołączył ksiądz Artur Ważny - Duszpasterz Akademicki, który przebywał z młodzieżą tarnowską w Kolonii. Pielgrzymi łączyli się w modlitwie z Taize, gdzie odprawiane było nabożeństwo pokutne za brata Rogera.

 

Dzieci były szczególnie objęte modlitwą w dniu dzisiejszym. Ojciec Święty mówił o dzieciach: "Wszystkie prawa dziecka zawierają się w prawie do bycia kochanym". I dodawał: "Niebo jest dla tych, którzy są tak prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści".

 

Postać dnia to Anna de Guigne - dziewczynka, która od czwartego roku życia, po śmierci ojca zbliżyła się do Boga. W wieku sześciu lat przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Zmarła w wieku 11 lat. Prowadziła pamiętnik dziecięcy. Czytamy w nim: " Chcę, żeby Jezus żył i wzrastał we mnie". Jej wypowiedzi przesycone są dzecięcą wiarą i miłością.

 

Zobaczcie galerię zdjęć z siódmego dnia Pielgrzymki.

 

BB

 

 

 

 

Komentarze...