Pozostają pasy i światła
access_time 2005-08-22 21:50:38
- W tym tygodniu zostanie otwarta dla ruchu dwukierunkowa ulica Kołłątaja w Tarnowie - mówi Zdzisław Musiał, miejski inżynier ruchu. Początkowo miała być gotowa już na początku lipca, ale prace przy przebudowie przedłużyły się ze względu na konieczność przełożenia instalacji pod jezdnią.

W piątek na tym odcinku ul. Kołłątaja pojawiła się już nowa nawierzchnia. Pozostawało więc jedynie wymalowanie oznakowania poziomego oraz pewne prace związane z odpowiednim ustawieniem sterowników sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowska i Lwowska.


Zdzisław Musiał mówi, że na razie nie poda konkretnego terminu otwarcia ulicy Kołłątaja jako dwukierunkowej, ale chciałby oczywiście, aby nastąpiło to jak najszybciej.

 

- Chcielibyśmy, aby stało się tak już w tym tygodniu - powiedział miejski inżynier ruchu. - Będzie to jednak zależało od kilku czynników, choćby od tego, że nie można od razu po położeniu nowej nawierzchni bitumicznej namalować oznakowania poziomego na jezdni, bo nie byłoby ono wtedy zbyt trwałe.

 

Nowa organizacja ruchu w centrum Tarnowa ma sprawić, że przejazd tędy będzie bardziej płynny. Chodzi m.in. o rozładowanie korków samochodowych, które teraz tworzą się na ul. Lwowskiej i Szerokiej od strony Starego Miasta. Według Zdzisława Musiała, nie jest powiedziane, że po zmianie organizacji ruchu korki znikną od razu, ale powinna być dla kierowców odczuwalna poprawa.

 

Początkowo zmianę organizacji ruchu na ul. Kołłątaja planowano na 1 lipca, ale ze względu na konieczność wykonania jeszcze dodatkowych prac, termin oddania dwukierunkowej ulicy został przesunięty w czasie.

 

Jak twierdzi Zdzisław Musiał, w tym roku miejski inżynier ruchu nie planuje już dokonywania większych zmian w organizacji ruchu kołowego na terenie miasta.

 

(Smol)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 


Komentarze...