Idą - modląc się - do Maryi
access_time 2005-08-17 19:03:08
Dzisiaj wyruszyła 23 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszyscy uczestnicy otrzymali błogosławieństwo na ten czas trudu od księdza biskupa Władysława Bobowskiego koncelebrującego Mszę świętą na Rynku. Przed pątnikami dziewięć dni zmagań z własnym słabościami i radości z każdego kolejnego dnia.

Pielgrzymi będą szczególnie dziękować za "Dar Siewcy", za Ojca Świętego Jana Pawła II. Hasłem pielgrzymkowym są słowa "Eucharystia głoszeniem Ewangelii Nadziei".

 

Każda grupa otrzymała po dwa znicze, które zostaną zapalone jutro w Zabawie i Okulicach. Każda grupa nissie oprócz emblematu flagę papieską.

 

W Pielgrzymce idzie najwięcej młodzieży. Będą modlić się w różnych intencjach, ale jedną z najważniejszych będzie szybka beatyfikacja Jana Pawła II. Niosą w sercach też bardzo osobiste intencje.

 

Niektózy idą po raz pierwszy obawiając się czy dadzą radę przejść ponad 230 kilometrów. Dla innych to już piąty, dziesiąty, piętnasty raz. Dla wszytskich to czas modlitwy, wyciszenia i nauki pokory.

 

Każdego dnia Pielgrzymi będą poznawać szczególną postać - postać dnia. Dzisiaj jest to bł. Edmund Bojanowski - człowiek modlitwy i człowiek Eucharystii. Poświęcił się pracy dla ludzi a siłę do niej czerpał właśnie w Eucharystii, a najważniejszym wydarzeniem dnia była dla niego Msza św. Wszystko czym żył skladał w ofierze Bogu.

 

Temat pierwszego dnia to - Kościół żyje w Eucharystii. Kościół czyli my. Szczególnie brzmią słowa Jana Pawła II o Eucharystii - "Pragnę raz jeszcze przypomnieć tę prawdę, drodzy Bracia i Siostry, adorując razem z Wami tę tajemnicę, Tajemnicę wielką, Tajemnicę miłosierdzia. Coż większego Jezus mógł uczynić dla nas. Prawdziwie w Eucharystii objawia nam miłość, która posuwa się aż do końca, miłość, która nie zna miary".

 

Pogodnej drogi dla Was, Pielgrzymujący do Maryi!

 

BB

fot. Darek Górecki

 

www.ppt.lap.pl

www.rdn.pl

 

 

 

Komentarze...