Kandydaci LPR-u
access_time 2005-08-11 01:24:51
Listę wyborczą w OKW zgłosiła Liga Polskich Rodzin. Otwiera ją Bogusław Sobczak, zamyka - na 18 miejscu - wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Na liście znalazło się także nazwisko Henryka Łabędzia, szefa zarządu regionu "Solidarności".

Henryk Łabędź znalazł się na szóstym miejscu listy. Są na niej także tarnowscy radni: Elżbieta Zięba - radna wojewódzka z Tarnowa, Andrzej Kuta radny powiatu ziemskiego tarnowskiego, Urszula Rój przewodnicząca Rady Gminy Tarnów oraz Marian Pikul radny Rady Miejskiej Tarnowa.

 

Na liście LPR-u jest też m.in. nazwisko Barbary Buzowskiej z tarnowskiego Starostwa Powiatowego oraz Marii Dubiel, dyrektor Gimnazjum w Radgoszczy. Jest tam także Maria Drużkowska-Cader, radna z Brzeska.

 

- Kandydatem LPR-u do Senatu będzie Wojciech Grzeszek, szef NSZZ "Solidarność" w Małopolsce - mówi Czesław Kwaśniak, odpowiedzialny za kampanię wyborczą LPR-u w okręgu tarnowskim. - Na razie trwa jeszcze zbieranie podpisów pod tą kandydaturą. Na mocy porozumienia z "Solidarnością" i PSL-em poprzemy też kandydaturę Andrzeja Sztorca do Senatu.

 

(Smol)

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...