Koncert skrzypcowy w Kąśnej Dolnej
access_time 2005-08-10 00:41:51
W najbliższy piątek (12 sierpnia) w Dworku w Kąśnej Dolnej będzie gościć młoda polska skrzypaczka Patrycja Piekutowska. To kolejne spotkanie z cyklu Muzyczne Spotkania u Paderewskiego. Zapraszamy wszystkich melomanów.

W programie usłyszymy utwory Krzysztofa Pendereckiego - I Sonatę, Miniatury, Candeza na altówkę solo - transkrypcja na skrzypce solo Christiane Edinger, II Sonatę.

 

Światowej sławy skrzypek Igor Ojstrach tak wypowiedział się o artystce: „Jest świetnym muzykiem. Potrafi znaleźć równowagę pomiędzy najistotniejszymi elementami istniejącymi w muzyce, ma dobry słuch, dobrą technikę, wydobywa kompletny i piękny dźwięk”.

 

Ur. w 1976 roku jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2000 roku. We wrześniu 2002 ukończyła z wyróżnieniem dwuletnie mistrzowskie studia podyplomowe w Konserwatorium Królewskim w Brukseli. Została laureatką następujących nagród i wyróżnień: II NAGRODA - Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H.Wieniawskiego - Lublin 1997; II NAGRODA i nagroda specjalna - Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego - Kraków 2001. Od siedmiu lat koncertuje jako solistka w kraju i za granicą grając recicale i koncerty symfoniczne w Austrii (Wiedeń), Belgii, Francji, Niemczech, Holandii, Indiach i USA (Nowy Jork) oraz w wielu miastach polskich. W latach 1994-1998 brała udział w festiwalu smyczkowym „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze. Występowała jako solistka z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Antoniego Wita. W roku 2001 odbyła tournee w Chile (m.in. recitale podczas największego festiwalu muzyki poważnej w Ameryce Południowej „Semanas Musicales” we Frutillar), a także w Urugwaju i Argentynie, gdzie grała recitale z wybitnym polskim pianistą Januszem Olejniczakiem (m.in. w Teatro Colon w Buenos Aires) oraz jako solistka z orkiestrą filharmonii w Montevideo. W sierpniu 2002 wystąpiła z orkiestrą na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju oraz w Valldemossie na Majorce. W październiku 2002 otrzymała stanowisko asystenta w Akademii Muzycznej w Warszawie.

 

Podczas najbliższego koncertu w Kąśnej Patrycji Piekutowkiej przy fortepianie towarzyszyć będzie Beata Bilińska.

 

Początek koncertu o godz. 18.00, a dla niezmotoryzowanych możliwość skorzystania z autokaru (po wcześniejszej rezerwacji), który wyjedzie do Kąśnej spod Tarnowskiego Teatru o godzinie 17.00.

 

Dodatkowe informacje w Centrum Paderewskiego – Tarnów, Rynek 9, tel. 621-09-21.

 

Komentarze...