Remisowo w Rzeszowie
access_time 2005-02-28 19:36:43

Remisowo zakończyła swój występ w Rzeszowie drużyna koszykarzy AZS-PWSZ Unii Tarnów. W pierwszym barażowym turnieju o wejście do drugiej ligi odnieśli oni bowiem jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

[[fotka1]]W inauguracyjnym spotkaniu turnieju AZS-PWSZ Unia Tarnów wysoko uległa gospodarzom całej imprezy - rzeszowskiej Resovii. O przegranej zadecydowała głównie fatalna dyspozycja strzelecka tarnowian - 47,4% za 2 punkty, 46,4% z osobistych i 14,2% zza linii 6.25 m.

Podopieczni trenera Janusza Stawarza popisali się zwykłym turniejowym falstartem, bo jakże inaczej można nazwać było "wyczyn" tarnowskiej ekipy. Wychodząc na parkiet akademicy chyba nieco wystaraszyli się bardziej doświadczonej drużyny z Rzeszowa (m.in występuje w niej aktualnie Wojciech Myrda, który niegdyś starał się o angaż w NBA) i już po 10 minutach przegrywali 26:14. Kolejna "ćwiartka" była już nieco bardziej wyrównana, ale pozowliła tylko zmniejszyć przewagę miejscowych do 9 "oczek". Znakomicie w pierwszej połowie spisywał się Tomasz Żmuda, który praktycznie wyłączył z gry Wojciecha Myrdę (zdobył on zaledwie 2 punkty i miał 3 faule).
Mogło się więc wydawać, że Jaskółki w końcu rozwinął skrzydła i w drugiej połowie nawiążą efektywną i efektowną walkę. Nic takiego jednak się nie stało. Trzecia kwarta to istny nokaut ze strony Resovii. Przy stanie 51:46 na korzyść gospodarzy, akademicy zapadają w zimowy sen. Przez prawie 9 minut nie potrafią zdobyć celnego kosza, przez co ta część meczu kończy się 20 punktową porażką Unii. Takiej straty nie sposób było odrobić przez ostatnie 10 minut, dlatego też Unia już na samym początku turnieju musiała poznać gorycz porażki.

KKS Resovia Rzeszów - AZS PWSZ-Unia Tarnów 90:69 (26:14, 24:27, 27:7, 19:21)

AZS-Unia: Dobosz Marcin 17, Górgól Rafał 16, Dębosz Daniel 15, Żmuda Tomasz 14, Kopeć Radosław 4, Skowron Michał 2, Pałamar Krzysztof, Wawrzonek Krzysztof, Kochańczyk Robert

Najwięcej dla Resovii: Hałys Marek 20, Duziel Bartosz 18, Myrda Wojciech 16

Dzień później "Akademicy" musieli stawić czoła odwiecznemu rywalowi zza miedzy - krakowskiej Koronie. Spotkanie to od pierwszego wznowienia było bardzo wyrównane, a losy ważyły się do końcowej syreny. Ostatecznie jednak szczęście sprzyjało tego dnia tarnowianom, którzy to wygrali różnicą 2 "oczek".

KS Korona Krakow - AZS-PWSZ Unia Tarnów 84:86 (25:22, 22:27, 14:19, 23:18)

Unia: Górgól Rafał 25, Dobosz Marcin 14, Kopeć Radosław 12, Wawrzonek Krzysztof 10, Kochańczyk Robert 9, Dębosz Daniel 9, Żmuda Tomasz 5, Pałamar Krzysztof 2, Skowron Michał

Najwięcej dla Korony: Hajduk Marek 25, Klima Maciej 22, Pająk Dariusz 17

W kończącym turniej meczu Korona Kraków pokonała Resovię Rzeszów, co też spowodowało, że turniej rewanżowy w Krakowie zapowiada się bardzo interesująco. Wszystkie drużyny mają bowiem na swoim koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce. O tym kto awansuje do dalszych turniejów dowiemy się już za dwa tygodnie.