Edukacja przez Kreację
access_time 2005-02-23 08:14:15

Realizowany od stycznia bieżącego roku na scenie Teatru Nie Teraz projekt „Edukacja przez Kreację” wkracza w ostatnią fazę. Premiera widowiska pt. „Drzewo” zaplanowana jest na 19 marca.

”Edukacja przez Kreację” to autorski projekt Stowarzyszenia Teatr Nie Teraz, będący ideową kontynuacją działań podejmowanych przez nas w ubiegłych latach (Czym wypełnić puste ramy - Peregrynacja, oraz jego ubiegłoroczne rozwinięcie Mistrz i Uczeń). Podobnie jak w roku poprzednim realizowany jest on we współpracy z gminami sąsiadującymi z Tarnowem, skąd też wywodzą się uczestnicy projektu. Tym razem do udziału zgłosiły się gminy Tarnów, Lisia Góra, Szczurowa, Borzęcin.Tematem przewodnim interdyscyplinarnych warsztatów, odbywających się w podziale na grupę teatralną, muzyczną i plastyczną, jest współczesna interpretacja biblijnego zapisu Męki Pańskiej. Powstałe widowisko, oprócz swej tarnowskiej premiery, odwiedzi także wszystkie miejscowości, z których pochodzą uczestnicy projektu.4 i 5 marca gościć będziemy również Arkadiusza Brzezińskiego - reprezentanta Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Emilię Zagórską - przedstawicielkę firmy Nokia Polska, którzy przybliżą program „Make a Connection - Przyłącz się”.Warsztaty „Edukacja przez Kreację” prowadzą:
Tomasz A. Żak - dyrektor Teatru Nie Teraz, redaktor naczelny tarnowskiego tygodnika TeMI, oraz aktorzy TNT: Łukasz Gawlik, Albert Opolski, Szymon Seremet.
Anna Śliwińska - Kukla - artysta plastyk
Aleksandra Zuba - Benn - artysta plastyk
Karolina Kozioł - muzyk, kompozytor
Maria Swoszowska - muzyk, kompozytor
Ks. Artur Ważny - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
Dodatkowo warsztaty z pisania wniosków projektowych poprowadzą Albert Opolski i Agnieszka Tłuścik.Częścią projektu jest również konkurs plastyczny odbywający się na terenie każdej z gmin biorących udział w projekcie. Najlepsze prace w kategorii plastycznej, dziennikarskiej oraz fotograficznej zostaną nagrodzone, a ich autorzy wyjadą na trzydniową wycieczkę do Zakopanego (w programie m.in. wizyta w Galerii Władysława Hasiora oraz w Teatrze Witkacego)Elementem towarzyszącym każdej prezentacji spektaklu „Drzewo” będzie wystawa prac plastycznych biorących udział w konkursie.Ponadto informujemy, że najbliższe prezentacje spektaklu Teatru Nie Teraz „Liczba Aniołów” odbędą się:3 marca (czwartek) godz. 18:00
10 marca (czwartek) godz. 18:00
17 marca (czwartek) godz. 18:00Z Teatrem Nie Teraz można się będzie również spotkać 18 marca (piątek) w Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna podczas zebrania przedstawicieli placówek kultury z Małopolski.Łukasz Gawlik 

Komentarze...