Efektowni Polacy
access_time 2005-08-04 01:41:52
Na torach w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Polski rozgrywany jest Drużynowy Puchar Świata na żużlu. We wtorek w szwedzkiej Eskilstunie odbył się trening reprezentacji Polski, Australii, Niemiec i gospodarzy.

Następnie zawodnicy walczyli w turnieju eliminacyjnym o miejsca w barażu i finale we Wrocławiu. Nasza kadra z Tomaszem Gollobem prezentowała się niezwykle efektownie w nowych kevlarach i z nowymi osłonami na motocyklach. - Wreszcie wyglądamy jak reprezentacja. - mówił w parkingu menadżer żużlowca Unii, Tomasz Gaszyński. W tej materii wygraliśmy z innymi zespołami. Czas na sukces sportowy. Piotr Protasiewicz był oszczędny w słowach, kiedy zapytaliśmy o szansę biało-czerwonych. - Szwedzi wydają się być najbardziej wyrównanym zespołem.

 

Zawodnikom, przynajmniej na treningu, przyszło ścigać się na zmieniającym się torze. Zaczęli na bardzo miękkim i przyczepnym, a kończyli na twardym. Poza Tomaszem Gollobem w tegorocznym Pucharze Świata mamy jeszcze dwa tarnowskie akcenty. Menadżerem reprezentacji jest prezes ŻSSA Unia, Szczepan Bukowski, a kevlary zaprojektował prezes Tarnowskiego Towarzystwa Żużlowego.

 

(BD)

 

 

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...