Pękła "setka"
access_time 2005-02-13 23:01:14
AZS PWSZ-UNIA Tarnów nie miał większych problemów z pokonaniem na własnym parkiecie ekipy Glimaru Gorlice. Goście, którzy przyjechali do Tarnowa jedynie w sześcioosobowym składzie stawiali opór tylko do 4 minuty. Później na parkiecie przeważali gospodarze i ostatecznie wygrali różnicą 38 "oczek".

[[fotka1]]Początek spotkania był bardzo wyrównany. Ambitnie grający goście w 4 minucie objęli nawet prowadzenie 10:8. Jak się okazało była to jedyna ich przewaga, gdyż minutę później po rzucie Krzysztofa Wawrzonka AZS-Unia była lepsza o 2 punkty (12:10). Praktycznie od tego momentu inicjatywę całkowicie przejęli gospodarze i zaczęli kontrolować przebieg rywalizacji.

Do połowy na tablicy widniał wynik 52:35 na korzyść miejscowych. Stało się więc faktem, że tego meczu podopieczni duetu trenerskiego Janusza i Łukasza Stawarzów nie mogą już przegrać. Kwestią sporną był jedynie wynik. Ostatecznie setka "pękła" na 40 sekund przed końcową syreną, a "winowajcą" okazał się Daniel Dębosz. Tym samym AZS-Unia odniosła kolejne, zasłużone zwycięstwo w sezonie. Oby tak dalej!

AZS PWSZ-Unia Tarnów - MKS Glimar Gorlice 104:64 (28:20, 24:15, 25:15, 27:14)

AZS-Unia: Górgól Rafał 20, Wawrzonek Krzysztof 18, Dębosz Daniel 16, Pałamar Krzysztof 10, Żmuda Tomasz 9, Kochańczyk Robert 9, Kopeć Radosław 7, Wątroba Andrzej 6, Skowron Michał 5, Wcisło Paweł 2, Zych Tomasz 2

Glimar: Taboł Paweł 17, Kopcza Andrzej 13, Apola Krzysztof 11, Rykała Wojciech 10, Adamczyk Krzysztof 7, Tarsa Dominik 6