Goście z Hiszpanii w III LO
access_time 2004-12-08 08:27:47

W III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie gości kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Hiszpanii. Wspólnie z uczniami polskimi realizują projekt "Media i komunikacja i ich rola w kształtowaniu świadomości młodego Europejczyka", który finansowany jest przez Narodową Agencję Programu "Młodzież".

12-osobowa grupa młodzieży ze szkół średnich w miejscowości Langreo w Asturii w północno - zachodniej Hiszpanii, wraz z opiekunami, spędzi w Tarnowie tydzień. Razem z grupą uczniów III LO działających w Szkolnym Klubie Europejskim realizować będą projekt dotyczący mediów lokalnych i ich roli w kształtowaniu świadomości młodych ludzi.


- Kontakt z Hiszpanami nawiązaliśmy poprzez Program Młodzież, który pomaga w poznawaniu się młodzieży o podobnych zainteresowaniach z różnych krajów. Oni zgłosili temat o roli kobiet w życiu współczesnych Europejczyków. Nasz temat o roli mediów spodobał się im, uznali, że łączy się z ich projektem - wyjaśniają Łukasz Sacha i Mateusz Głowacz, uczniowie klasy II k, uczestnicy projektu.Od kilku dni młodzi ludzie poznają media w Tarnowie i Krakowie. Odwiedzili m.in. Radio Kraków, gdzie mieli okazję poznawać pracę radiowca, zwiedzili Tarnów i Kraków. W programie znalazły się także wizyty w tarnowskich redakcjach radiowych i telewizji kablowej, sondy uliczne, które mają być podstawą dyskusji tematycznych, przygotowanie materiału promocyjnego. Młodzież chce wspólnie szukać odpowiedzi na pytania dotyczące roli mediów w życiu, stereotypu Polaka i Hiszpana, praw kobiet. (baja)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A