Jeżdżą amatorzy
access_time 2004-11-06 06:59:06

Dobra informacja dla kibiców czarnego sportu. Dziś na stadionie w Mościcach znów zaryczą motocykle. Po raz pierwszy dojdzie do zawodów amatorskich.

Od kilku sezonów grupa zapaleńców trenuje sport żużlowy na torach w Machowej i w Rzeszowie. W tym roku również uczestniczą w treningach szkółki Unii Tarnów. Startowali także dwa tygodnie temu w Amatorskich Mistrzostwach Polski w Lublinie. Na dziś zaplanowano mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Tarnowa i Lublina. Gospodarzy będą reprezentować Krzysztof Kłusak, Krzysztof Cichy, Krzysztof Małek i Mariusz Mamala. Wspomogą ich koledzy z Rzeszowa: Grzegorz Rejman i Grzegorz Barłóg.


Miejscowi pojadą w plastronach Unii Tarnów. Gości w plastronach TŻ Lublin poprowadzi wicemistrz Polski amatorów, Andrzej Tarczyluk. W przypadku przyjazdu większej liczby zawodników organizatorzy przewidują rozegranie czwórmeczu towarzyskiego. Zawodnicy ścigać się będą na dystansie dwóch okrążeń. Między wyścigami na torze pojawią się zawodnicy mistrza Polski: Robert Wardzała i Paweł Baran. Wstęp jest wolny. Przygotowane zostały programy, które będzie można nabyć wrzucając do puszek datki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla byłych zawodników Unii Tarnów.O 11.00 zaplanowano trening. Start do pierwszego biegu odbędzie się w samo południe. Nie wykluczone, że to spotkanie Tarnów - Lublin, przyczyni się do powstania Amatorskiej Ligi Żużlowej. (BD)Dziennik Polski


 

Komentarze...