Farlowe w teatrze
access_time 2004-11-04 18:22:43

W czwartek 11 listopada o godz.19.00 w Teatrze im. L. Solskiego nadarza się jedyna i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i usłyszeć w Tarnowie lidera legendarnych grup: Colosseum i Atomic Rooster. Farlowe, który dysponuje niebywałą barwą głosu i wręcz akrobatycznym śpiewem zyskał sobie na całym świecie liczną grupę fanów.

Obecnie Farlowe regularnie koncertuje z Colosseum i Manfreds oraz w duecie z Van Morrisonem. Wraz ze swoją obecną grupą Norman Beaker Band wykonują elektrycznego rythm&blues`a na najwyższym światowym poziomie. Jako support na tarnowskim koncercie wystąpi, istniejąca od 25 lat, świetna polska formacja Free Blues Band.Chris Farlowe & Norman Beaker Band :
Chris Farlowe - wokal
Norman Beaker - gitara
John Price - gitara basowa
Andy Kingslow - klawisze
Paul Burgess - perkusja
Damian Hand - saxofonFree Blues Band: Grają blues`a z elementami r&b, soulu, funky i niektórych obszarów jazzu. Poza własnymi utworami na koncertach prezentują standarty nie tylko bluesowe np: z repertuaru Deep Purpe, J. Hendrix`a czy też Procoul Harrum.Andrzej Malcherek - gitara, wokal
Agnieszka Malcherek - organy Hammonda
Kamil Żuchowski - gitara basowa
Dariusz Kamiński – perkusjaCHRIS FARLOWE - właśc. John Henry Deighton. ur. 13.10.1940 r. w Londynie. Długa kariera Farlowe`a rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych w okresie zafascynowania stylem skifflowym, kiedy to John Henry Skiffle Group zajęła pierwsze miejsce w krajowym konkursie grup skifflowych. Farlowe założył wówczas zespół Thunderbirds, który do roku 1962 był formacją półprofesjonalnie. W roku 1962 grupa wyjechała na miesięczny kontrakt do Frankfurtu w Niemczech, gdzie Farlowe poznał Rika Gunnella, właściciela londyńskich klubów Ram Jam i Flamingo i szybko stał się podporą lokalnych kręgów R&B. Również w 1962 roku nagrał debiutancki singel „Air Ravel” utrzymany w stylu pop, ale sukces komercyjny przyszedł dopiero w roku 1966, gdy jego wersja piosenki Rolling Stonesów „Out Of Time”, wyprodukowana przez Micka Jaggera, zawędrowała na szczyty angielskich list przebojów. Potem Farlowe nagrał kilka mniejszych przebojów, w tym „Ride On Baby” (1966) i „Handbags And Gladrags” (1967) oraz garść albumów pop-soulowych, których zagmatwana linia melodyczna nie odpowiadała jednak odbiorcom. Farlowe wraz z grupą Thunderbirds, w skład której w latach 1964- 1967 wchodzili Albert Lee (gitara), Dave Greenslade (organy), Bugs Waddell (gitara basowa), Ian Hague (instrumenty perkusyjne) i Jerry Temple (bębenki conga), należeli do czołówki muzyków kręgu R&B w Wielkiej Brytanii, choć do nagrań studyjnych coraz częściej zapraszano muzyków sesyjnych.
W 1968 roku skład zespołu ograniczono do Farlowe`a, Lee, Pete`a Solley (instrumenty klawiszowe) i Carla Palmera (instrumenty perkusyjne). Dwa lata później Farlowe założył nową grupę – Hill, której jedyny album From Here To Mama Rosa okazał się komercyjnym niepowodzeniem. Farlowe dołączył, wraz z byłym członkiem Thunderbirds, Greenslade`m, do jazz-rockowej grupy Colosseum, która rozpadła się w 1971 roku. Farlowe przez krótki czas grał z Atomic Rooster, a później porzucił muzykę i zajął się gromadzeniem wojskowych i faszystowskich pamiątek. Na rynku muzycznym pojawił się ponownie w 1975 roku albumem The Chris Farlowe Band- Live, ale nie udało mu się znaleźć odpowiedniego miejsca dla swego mocnego, charakterystycznego głosu. Rezultatem sporadycznych występów w latach osiemdziesiątych z Jimmy Page`m były wspaniale przyjęte Out Of The Blue i Born Again, stanowiące dowód niemalejącego talentu wokalisty.FREE BLUES BANDZespół założony w 1979 roku przez braci Andrzej i Mariana Malcherków. Należy do czołówki zespołów blues`owych w Polsce.Historia:
Grupa blues`owa grająca od ponad 20 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm`blues`a , soul , funky i niektórych obszarów jazz`u . Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rock`owej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 r. (Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues  (na tych dwóch byli po 10 razy) uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem -Białystok, Baltic Blues. Camping Muzyczny w Brodnicy, Blues nad Piławą , Blues nad Bobrem, gospodarze koncertów blues`owych na FAMIE ( też z 10 razy ) , Bluesada , Żmigród itd... W 1989 zostali II laureatem odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie -Liepajas Dżintars. Zespół prowadził cykl własnych imprez pt: Wtorki Blues`owe, odbył cykl koncertów w Holandii , RFN, Łotwie i Estonii itd.... Grali w Poznaniu ( Blues Fair 95 ) 2 godzinny jam z gwiazdą muzyki blues`owej TAJ MARAL`EM. W maju 1995r zorganizowany został koncert „Free Blues Band i jego goście” który trwał 7,5 godziny non stop ( grał tylko F.B.B.) wśród gości wystąpił Tadeusz Nalepa . W lipcu 96 grali na Przystanek Woodstock 96, Jesień z Blues`m 96 w Białymstoku a ostatnio po raz 11- ty na Rawa Blues Festiwal 97. W 1997 i 98/99 koncerty z Carlos`em Johnson`em , festiwal w Augustowie , Blues Expres, jamm session z Hiriam`em Bulock`iem w FBC .Obecnie zespół aktywnie koncertuje czasami także jako zespół towarzyszący z T. Nalepą, Stanem Skiby`im i L. Cichonskim , Janem „Izbą” Izbińskim czy też ze S. Wierzcholskim. W kwietniu 2003 wydana została kolejna płyta pt.: Big Game. Ostatnio udział w festiwalach Blues nad Bugiem i Blues nad Bobrem 2003 oraz trasa w Norwegii zakończona koncertem aa Notodden Blues Festival. W każdy piątek ok. 22 grają w swoim firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie Powst. Wlkp. 20, który został założony przez leader`a w 1992 r, gdzie odbywają się koncerty zespołów z całego kraju i z zagranicy. Ostatnio koncerty i jamm session z John Jaworowicz, Leszek Cichoński , Stan Skibby , Pistol Pete, Mike Russel , A. Ryszka, W.Karolak i wieloma innymi.Styl:
Grają blues z elementami r&b , soulu , funky i niektórych obszarów jazzu. Poza własnymi utworami na koncertach prezentują standarty nie tylko bluesowe np.: z repertuaru Deep Purpe, J. Hendrix`a czy też Procoul Harrum.Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na koncert oraz informuje, ze bilety w cenie 20 zł (szkolne i grupowe) oraz 30 zł (indywidualne) do nabycia w kasie CK – Rynek 5, Kinie „Marzenie”, Salonie Muzycznym „Maestro” – plac Kazimierza, Tarnowskim Teatrze.

Komentarze...