Od słowa do rzeczy
access_time 2004-10-22 08:08:10

Przez trzy najbliższe dni twórcy Stowarzyszenia "My Niezależni" spróbują zaintrygować tarnowian rysunkiem, malarstwem, poezją, słowem dorobkiem, który najczęściej przechowywany jest w...szufladzie. Nieznane prace pojawią się na kilku głównych ulicach miasta.

Pierwszy Przegląd Najlepszych Prac Niezależnych Twórców rozpocznie się dzisiaj i potrwa do niedzieli. Młodzi ludzie wyznaczyli sobie spotkania w różnych punktach, licząc na zainteresowanie stałych bywalców kawiarni, galerii, a i na szerszą publiczność, przechodniów. Chcemy zmobilizować młodych ludzi do aktywności - mówi prezes Stowarzyszenia Małgorzata Budzik, wiemy, że sporo z nich pisze, maluje, śpiewa, ale nie ma okazji do prezentacji talentu, tworzą do...przysłowiowej szuflady. Z drugiej strony wiemy, że młodzież narzeka na nudę. Przegląd jest okazją do poznania się, nawiązania przyjaźni, przerwania milczenia na temat własnych uzdolnień, stworzenia klimatu do organizowania życia kulturalnego.


Dzisiaj, o godz. 19.30, w BWA w Galerii Miejskiej Ander Pasydż rozpocznie się wernisaż komiksu "tod robot". "Tod robot" to bohater niezależnego i undergroudowego komiksu tworzonego przez tarnowskich studentów: Jakuba Słowika i Łukasza Borowieckiego. W sobotę organizatorzy zaplanowali spotkania w różnych punktach miasta: przy ul. Wałowej, na placu Sobieskiego, pl. Kazimierza, pl. Katedralnym, Bramie Pilźnieńskiej, Wałowej, pl. Kazimierza, pl. Katedralnym, w Rynku. Początek godz. 13. Wieczorem, w piwnicy Ander Pasydż, o godz. 19 rozpocznie się wernisaż słowa pisanego. Idea wernisażu słowa polega na umieszczeniu swojej twórczości na ścianach, planszach. Może to uczynić każdy, kto pisze; mogą być powieszone kartki z tekstem, jak i kompozycje tekstów z różnymi przedmiotami (performance), liczy się twórcza inwencja. Wernisaż słowa połączony zostanie z happeningiem propagującym niezależną twórczość artystyczną.tekst kisDziennik Polski


 

Komentarze...