Przy okazji premiery Verne`a
access_time 2004-10-20 07:31:21

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Podróż pana Phileasa" i spotkanie z tarnowskim filmoznawcą - Jerzym Świtkiem, w najbliższy piątek (22 bm.), o godz. 18.00, w bibliotecznej filii znajdującej się w budynku Mościckiej Fundacji Kultury.

Spotkanie zorganizowano w tym terminie nieprzypadkowo. W bieżącym tygodniu odbędzie się bowiem w Tarnowie premiera nowego filmu opartego na powieści Juliusza Verne`a: "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".


Przy tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego oraz Polskie Towarzystwo Juliusza Verne`a organizują wystawę pod tytułem "Podróż pana Phileasa", na której prezentowane będą książki i vernalia ze zbiorów Biblioteki oraz członka Towarzystwa - Krzysztofa Gucwy, tarnowskiego nauczyciela. Spotkanie z tarnowskim filmoznawcą, Jerzym Świtkiem, odbędzie się w piątek, podczas wernisażu tej wystawy.Tarnowscy bibliotekarze zapraszają dzieci, młodzież, jak też dorosłych, po prostu wszystkich miłośników prozy Verne`a.(Smol)Dziennik Polski


 

Komentarze...