Coraz więcej turystów
access_time 2004-11-27 08:03:00

Muzeum Misyjne w Tuchowie i Kopalnia Soli w Bochni oraz odpust w Tuchowie przyciągnęły w tym roku najwięcej odwiedzających. W ciągu minionego sezonu region tarnowski odwiedziło pół miliona turystów, około 100 tys. to goście zagraniczni. ...

Jak wynika z raportu opracowanego przez Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki, za okres od maja do września liczba turystów odwiedzających region tarnowski rośnie. Średnio jedna osoba spędza tu dwie doby. W samym Tarnowie gościło w tym sezonie 150 tys. turystów.

Spośród atrakcji turystycznych i muzeów największym powodzeniem cieszą się od lat Kopalnia Soli w Bochni i Muzeum Misyjne w Tuchowie, które odwiedziło po około 50 tys. osób. Turyści chętnie zwiedzają także zamek w Nowym Wiśniczu, Muzeum Lalek w Pilźnie, zamek w Dębnie, Skamieniałe Miasto, zamek w Tropsztynie, basztę w Czchowie. W Tarnowie najbardziej popularne jest Muzeum Etnograficzne i Ratusz.

Najwięcej odwiedzających zgromadził w tym roku tuchowski odpust, wzięło w nim udział 100 tys. pielgrzymów. Dużą popularnością cieszyły się również tarnowskie imprezy plenerowe, m.in. Dni Tarnowa, czy Grill Party Festiwal, a także odpust w Odporyszowie, Turniej Rycerski w Dębnie, imprezy w stadninie koni w Klikowej.

Spośród gmin najczęściej odwiedzane było Dębno, turyści przyjeżdżali tu głównie na imprezy plenerowe. Dużo gości miały także: Zakliczyn, przede wszystkim podczas Święta Fasoli, Ciężkowice, gdzie bardzo popularne jest Skamieniałe Miasto i koncerty w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Radgoszcz, gdzie coraz więcej turystów wypoczywa i uczestniczy w imprezach nad zalewem w Narożnikach. (baja)

Dziennik Polski


Komentarze...