Próbne matury
access_time 2004-11-23 07:25:40

Wczoraj uczniowie trzecich klas części szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie pisali próbną maturę z języka polskiego. W I Liceum Ogólnokształcącym do egzaminu przystąpiło 75 osób, które zdają ten przedmiot w zakresie rozszerzonym ...

Uczniowie I LO rozpoczęli wczoraj próbną maturę o godz. 11.50, na napisanie testu mieli 130 minut czasu. - Egzamin przebiega bez zakłóceń, choć uczniowie przyznają, że stopień trudności pytań w teście w zakresie rozszerzonym jest wyższy niż w podstawowym, w którym już próbowali swoich sił - mówił wczoraj w czasie trwania egzaminu wicedyrektor Krzysztof Horbacewicz. Wyniki z polskiego maturzysci powinni poznać do końca tygodnia.

Jutro młodzież z I LO będzie sprawdzać swoje umiejętności z języka angielskiego. Do egzaminu przystąpią ci, którzy zamierzają zdawać ten język w zakresie poszerzonym, w sumie 160 osób. Pozostali uczniowie szybciej zakończą lekcje, a później mają zorganizowane wyjście do kina. Zdaniem dyrekcji, kolejne dni matur będą wprowadzać mniejsze zamieszanie w życie szkoły, ponieważ odbywać się będą w mniejszych grupach. (baja)


Dziennik Polski

Komentarze...