Warsztaty szkoleniowe
access_time 2004-09-17 07:03:51

Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie organizuje warsztaty szkoleniowe, w ramach międzyrządowego polsko-amerykańskiego programu: "Młodzi przeciw korupcji".

Program ten ma na celu usprawnienie wdrażania rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 26 lutego 2002, dotyczącego wprowadzania do nauczania szkolnego zagadnień związanych z korupcją i naruszaniem etyki życia publicznego. Szkolenia oraz przygotowane dla uczestników materiały dydaktyczne stanowią propozycję prowadzenia zajęć zgodnie z podstawą programową, obowiązującą od września br.

W programie znalazły się tematy: geneza, mechanizmy i rodzaj korupcji, różne aspekty korupcji:etyczny, prawny, ekonomiczny, sposoby zapobiegania korupcji i walka z nią, prezentacja scenariuszy zajęć oraz propozycji projektów uczniowskich, nastawionych na przeciwdziałanie korupcji.

Warsztaty rozpoczną się 22 września o godz. 14, w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie przy ul. Mościckiego 27, ale oczywiście już teraz można zgłaszać udział pod nr. tel. 631 63 77. Ilość miejsc jest ograniczona.

Kilka dni wcześniej - 17 bm, o godz. 14, w sali komputerowej Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie przy ul. Kochanowskiego 30 (budynek A, III p) Centrum organizuje warsztaty: "Nauczanie przedsiębiorczości". W programie: prezentacja scenariuszy zajęć oraz internetowego projektu uczniowskiego "Zakładamy i prowadzimy firmę". Doradcy powiedzą jak zakładać firmę, kto udziela pożyczek, jak przygotować ofertę handlową. Zajęcia trwać będą pięć godzin. Szczegóły - pod nr. tel. 631-63-77 lub 631-63-79. I na tych warsztatach liczba miejsc jest ograniczona. (kis)


 

Komentarze...