Ruch w makulaturze
access_time 2004-07-19 07:12:12

Czasy, gdy w ogóle nie opłacało się odnosić makulatury do skupu, powoli odchodzą jakby do przeszłości. W tarnowskim skupie przy ul. Mostowej za każdy kilogram dostarczonych tu gazet można otrzymać 20 groszy.

-Nie jest to dużo, ale zawsze jest to coś - twierdzi pan Stanisław, który raz na dwa tygodnie przynosi na Mostową gazety z domu. - Jeśli przyniosę do skupu powiedzmy 20 kilo gazet, to łatwo policzyć, że otrzymam za to cztery złote.

W skupie obserwowany jest ostatnio spory ruch, w związku właśnie z ceną oddawanych do skupu gazet w wysokości 20 groszy za kilogram. - Ustalona ona została specjalnie na tym poziomie dlatego, aby zachęcić mieszkańców tarnowskich osiedli, zwłaszcza bloków mieszkaniowych, żeby przynosili do nas gazety i nie śmiecili na osiedlach - dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników.

Przynosząc pozostałą makulaturę do skupu, otrzymuje się już mniejszą stawkę za każdy kilogram. Dostarczając na przemiał na przykład książki czy też niepotrzebne już dokumenty biurowe, otrzymamy za każdy kilogram 13 groszy. W przypadku książek pociechą dla zbieraczy jest to, że sporo one ważą...

Spory ruch panuje ostatnio także w tarnowskich skupach złomu metalowego, w związku z tym, że podniosły się w ostatnich miesiącach ceny.

(Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A