TKT górą
access_time 2004-07-15 01:37:53

Trwa cykl turniejów wojewódzkich organizowanych przez Tarnowski Klub Tenisowy na kortach przy ul. Romanowicza 1a w Tarnowie.

Tym razem o punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisowego rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii skrzatów (do 12 lat) oraz młodzików (do 14 lat).

Turniej skrzatek zakończył się zwycięstwem Doroty Odrzywołek z TKT Tarnów, która w decydującym spotkaniu wygrała 6-1, 6-2 z Gabrielą Górą z Okocimskiego Brzesko. Trzecia lokata po wygranej 6-2, 6-3 z Anną Krzemińską z Grzegórzeckiego Kraków przypadła natomiast w udziale innej tarnowiance, Karolinie Zmarzły.

W zmaganiach skrzatów najlepszy okazał się Dawid Kotwica z MKT Stalowa Wola, pokonując w finale 6-1, 6-1 Piotra Piętę z KTT Kraków. Trzecie miejsce zapewnił sobie zaś Bartłomiej Kałucki z TKT Tarnów, zwyciężając w identycznym stosunku Piotra Jawora z KKKS-u Kraków.

W kategorii młodzików rozgrywano turniej główny i pocieszenia. Finałowy pojedynek turnieju głównego był wewnętrzną sprawą zawodników TKT Tarnów. Zmierzyli się w nim bowiem Michał Matyfi oraz Bartłomiej Kałucki, a pojedynek ten zakończył się wynikiem 6-2, 6-0 dla Matyfiego. Także trzecia lokata przypadła w udziale zawodnikowi gospodarzy. W pojedynku o to miejsce Dawid Cygan zwyciężył bowiem 6-1, 6-0 Kacpra Urbańskiego z Wawelu Kraków. Turniej pocieszenia zakończył się sukcesem klubowego kolegi tego ostatniego, Piotra Janczukowicza, który w finale pokonał 6-1, 6-2 Bartosza Węgrzyna z TKT Tarnów.

Już podczas najbliższego weekendu na kortach przy ul. Romanowicza rozegrane zostaną dwa turnieje: Mistrzostwa Małopolski w kategorii do lat 12 oraz otwarty turniej dzieci i młodzieży w ramach "Wakacji z tenisem 2004" (rywalizacja w nim odbywać będzie się w pięciu kategoriach wiekowych: minitenis - klasy 1-2 oraz 3-4; tenis - klasy 5-6, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne).

Przypomnieć także warto, że w okresie wakacji trenerzy Tarnowskiego Klubu Tenisowego zapraszają - w godzinach dopołudniowych - dzieci i młodzież do spróbowania swych sił w minitenisie oraz tenisie. Sprzęt i korty przy ul. Romanowicza 1a udostępniane są nieodpłatnie w ramach realizowanego przy finansowej pomocy Urzędu Miasta Tarnowa projektu "Lato w mieście - bezpieczne wakacje Tarnów 2004". W godzinach 16-19 odbywają się natomiast testy mające wyłonić uczestników bezpłatnego szkolenia w ramach Akademii Tenisowej Dzieci i Młodzieży (klasy I-III). Szczegóły dotyczące obu tych akcji znaleźć można na internetowej stronie Tarnowskiego Klubu Tenisowego pod adresem www.tkt.tarnow.pl.

(STM)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A